جانسون: در برابر معترضان به نژادپرستی زانو نخواهم زد

به گزارش تور ارمنستان، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه ای گفت به جای زانو زدن در برابر معترضان به نژادپرستی، ترجیح می دهد دست به اقدام عملی در برابر تبعیض نژادی بزند.

جانسون: در برابر معترضان به نژادپرستی زانو نخواهم زد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز آدینه گفت، از اعتراضات ضدنژادپرستی در این کشور حمایت نمی کند زیرا به ژست دریافت اعتقادی ندارد.

به نوشته نشریه نیوز ویک، جانسون در مصاحبه ای گفت، ترجیح می دهد به جای اعتراض کردن و نمادگرایی دست به اقدام عملی در مبارزه با نژادپرستی بزند.

نخست وزیر انگلیس گفت، این که مأموران پلیس در خلال اعتراضات علیه نژادپرستی زانو زده اند کار اشتباهی است و به نظر می رسد آن ها را مجبور به این کار نموده اند.

وی اضافه کرد نمی خواهد ببیند که مردم مجبور به انجام کارهایی شوند که لزوماً نمی خواهند انجام دهند.

جانسون گفت، به جای زانو زدن در برابر اعتراضات زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد، به دنبال انجام کارهایی است که موجب تفاوت های عملی شوند.

ماه گذشته انتشار فیلمی از قتل یک شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور موج گسترده ای از اعتراض علیه نژادپرستی را به راه انداخت تا کنون نیز ادامه دارد.

این اعتراضات رفته رفته به دیگر کشورهای دنیا از جمله انگلیس نیز کشیده شد. هزاران نفر از مردم انگلیس به اعتراض به قتل این سیاهپوست آمریکایی در هاید پارک در مرکز لندن تجمع کردند و با این جنبش اعلام همبستگی کردند.

تظاهرات ها با از بین بردن نمادهای نژادپرستی در شهرهای مختلف ادامه یافت. برای مثال تظاهرکنندگان در شهر بریستول در جنوب غربی انگلیس نیز مجسمه یک تاجر برده را در رودخانه انداختند.

جانسون در حالی از اقدام علیه نژادپرستی سخن می گوید که در دوران تصدی مقام شهردار لندن در یادداشتی نوشته بود آفریقایی ها اگر تحت سلطه انگلیس مانده بودند برایشان نفع بیشتری داشت.

وی همچنین یکی از اعضای کارزار تبلیغاتی همه پرسی خروج این کشور از اتحادیه اروپا بود که یکی از اهداف آن جلوگیری از ورود اتباع کشورهای آسیایی و آفریقایی به انگلیس بود.

اعضای این کمپین به رأی دهندگان هشدار می دادند اگر انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند و ترکیه نیز در آن عضو گردد، شاهد موج مهاجرت شهروندان ترکیه به این کشور خواهند بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 505

به "جانسون: در برابر معترضان به نژادپرستی زانو نخواهم زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: در برابر معترضان به نژادپرستی زانو نخواهم زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید