در دوران کرونا کدام شیوه زایمان بهتر است؟

به گزارش تور ارمنستان، به اعتقاد محققان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، بدون در نظر دریافت ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، شرایط مادر یا جنین در انتخاب نوع زایمان موثر است؛ بنابراین بر اساس شواهد علمی نمی توان یک روش معین زایمانی را برای همه افراد (چه افراد سالم و چه مشکوک و مبتلا) در این دوران پیشنهاد داد.

در دوران کرونا کدام شیوه زایمان بهتر است؟

افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، از گروه های پر خطر در همه گیری کرونا هستند. زنان باردار با توجه به تغییرات ایمنی در دوران بارداری بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. پژوهشگران دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ دادند که روش مناسب زایمان در زمان همه گیری بیماری کرونا چیست؟

به گفته این محققان، زنان باردار به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی در سیستم ایمنی و قلبی- ریوی در دوران بارداری، در صورتی که به عفونت های تنفسی ویروسی مبتلا شوند، علائم شدیدتری را نشان خواهند داد.

در منابع بیان شده است که ویروس کرونا عوارض مادری و جنینی، مانند اضطراب جنینی، زایمان زودرس، بستری در بخش مراقبت های ویژه و. را در زنان باردار افزایش می دهد. در نتیجه مراقبت از مادران باردار توسط یک تیم متخصص باید انجام شود و فرایند زایمان نیز به صورت فردی برنامه ریزی شود.

مطالعات نشان می دهد بیشتر زنان مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا تحت عمل سزارین اورژانسی قرار می گیرند. با این حال مطالعات دیگر نشان می دهد نوزادانی که از طریق زایمان طبیعی متولد شده اند از نظر ابتلا به ویروس منفی بوده و تفاوتی در پیامد های مربوط به ویروس کرونا در مقایسه با نوزادان متولد شده از طریق سزارین نداشته اند.

بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی و آموزش همگانی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تهران که به بررسی مستندات، شواهد و پاسخ های علمی در مورد ویروس کرونا می پردازد؛ با توجه به شواهد موجود روش زایمان معینی در دوران همه گیری بیماری کرونا در زنان سالم، مشکوک و مبتلا توصیه نشده است و به نظر می رسد وجود مسائل مربوط به شرایط مادر یا جنین بدون در نظر دریافت ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا در انتخاب نوع زایمان موثر است؛ بنابراین بر اساس شواهد علمی نمی توان یک روش معین زایمانی را برای همه افراد (چه افراد سالم و چه مشکوک و مبتلا) در این دوران پیشنهاد داد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 630

به "در دوران کرونا کدام شیوه زایمان بهتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دوران کرونا کدام شیوه زایمان بهتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید