دعا هایی برای افزایش شیر مادر

به گزارش تور ارمنستان، در کنار روش هایی که برای افزایش شیر مادر وجود دارد ما در گزارش زیر دعا هایی برای افزایش شیر مادر را ارائه داده ایم.

دعا هایی برای افزایش شیر مادر

به گزارش ، تغذیه با شیر مادر فواید بی شماری برای نوزاد دارد به همین علت مادر همواره استرس کم بودن شیرش را دارند، زیرا نگران سلامتی و رشد کودک دلبندشان هستند و می خواهند برای او سنگ تمام بگذارند. در کنار روش هایی که برای افزایش شیر مادر وجود دارد ما در این مقاله دعا هایی برای افزایش شیر مادر را ارائه داده ایم.

1- ابتدا نیت کند و با اخلاص تمام و ایمان و اعتقاد قلبی به پروردگار در ایام سعد و نیک و خارج از قمر در عقرب آیه شریفه پانزدهم از سوره مبارکه محمد (ص) را با رعایت آداب و شرایط در کاغذ بدون خط (ترجیحا با گلاب و زعفران) نوشته و در ظرفی از آب پاک بیندازد و آنرا هم بزند و سپس مادر نوزاد در سه نوبت بیاشامد.

متن دعای افزایش شیر مادر: [فِیهَا أَنْهَارٌ مِّن مَّاءٍ غَیْرِ آسِنٍ وَأَنْهَارٌ مِّن لَّبَنٍ لَّمْ یَتَغَیَّرْ طَعْمُهُ وَأَنْهَارٌ مِّنْ خَمْرٍ لَّذَّهٍ لِّلشَّارِبِینَ وَأَنْهَارٌ مِّنْ عَسَلٍ مُّصَفًّى]2- امام رضا (ع) فرمود اگر زنی شیرش کم است اسم الرقیب را بر کاسه چینی بنویسد و با آب نیسان که بر آن خوانده شد، بشوید و آن آب را بخورد شیرش زیاد گردد.

3- در طب الائمه آورده که برای افزایش شیر مادر دعای زیر را می نویسی و در آب انداخته و به مادر شیرده مینوشانی

(فِیهَا أَنْهَارٌ مِّن مَّاءٍ غَیْرِ آسِنٍ وَأَنْهَارٌ مِّن لَّبَنٍ لَّمْ یَتَغَیَّرْ طَعْمُهُ وَأَنْهَارٌ مِّنْ خَمْرٍ لَّذَّةٍ لِّلشَّارِبِینَ وَأَنْهَارٌ مِّنْ عَسَلٍ مُّصَفًّى) (سوره مبارکه محمد صلی الله علیه و آله، آیه 15)

4- در حاشیه منهاج سمنانی (ره) و تسهیل الدواء است که به جهت زیاد شدن شیر زن مرضعه (شیرده) این آیه شریفه را بنویسد و بشوید و آن زن بخورد شیر او بسیار میگردد:

(ثُمَّ قَسَتْ قُلُوبُکُم مِّن بَعْدِ ذَٰلِکَ فَهِیَ کَالْحِجَارَةِ أَوْ أَشَدُّ قَسْوَةً ۚ وَإِنَّ مِنَ الْحِجَارَةِ لَمَا یَتَفَجَّرُ مِنْهُ الْأَنْهَارُ ۚ وَإِنَّ مِنْهَا لَمَا یَشَّقَّقُ فَیَخْرُجُ مِنْهُ الْمَاءُ) (سوره مبارکه بقره، آیه 74).

5- صاحب جامع الادعیه آورده که از مولایمان حضرت امام ابی عبد الله جعفر بن محمد الصادق (ع) منقول است که سوره مبارکه (حجر) را به زعفران بنویسد و به زنی دهد که شیر او کم باشد پس شیر او زیاد میگردد ان شاء الله تعالی. (مفاتیح الحاجات، تصحیح سید محمدرضا غیاثی)

منبع: بیتوته

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 303

به "دعا هایی برای افزایش شیر مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعا هایی برای افزایش شیر مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید