دونده ای با دویدن در دشت لوت، نام خود را در گینس به ثبت رساند

به گزارش تور ارمنستان، یک دونده ایتالیایی توانست در گرم ترین نقطه جهان که منطقه گندم بریان کویر لوت است 75 کیلومتر بدود و نام خود را در لیست رکوردهای گینس ثبت کند.

دونده ای با دویدن در دشت لوت، نام خود را در گینس به ثبت رساند

پائولو ونتورینی از ماجراجویان و طبیعتگردان ایتالیایی روز 28 تیر ماه یک رکورد دنیای را به ثبت رساند. او توانست در گرم ترین نقطه دنیا که منطقه گندم بریان در کویر لوت واقع در ایران است به مدت 11 ساعت و 57 دقیقه 75 کیومتر بدود آن هم در حالی که دمای هوا 52 درجه سانتی گراد و دمای خاک 80 درجه بود.

در این رویداد، دو فیلمبردار از گینس به همراه تیم پزشکی و یک نماینده از سفارت ایتالیا به همراه مدیر یک شرکت گردشگری که در کرمان فعالیت می نماید، همراه دونده ایتالیایی بودند. او برنامه خود را در کاروانسرای شفیع آباد کرمان به اتمام رساند و توانست نظر کارشناسان گینس را جلب نموده و این رکورد را به نام خودش در دنیا ثبت کند. البته با ثبت نام او در این رکورد نام کویر لوت در ایران نیز برای اولین بار در این لیست جای گرفت.

پائولو ونتورینی ساعت هفت و چهار دقیقه صبح روز چهارشنبه از گندم بریان آغاز به دویدن کرد و با عبور از راستا صعود تا ارتفاع یک هزار و 145 متری قله گندم بریان و 1150 متر راستا برگشت، در ساعت هفت و 14 دقیقه بعد از ظهر رکورد خود را ثبت کرد.

سرعت طوفان در زمانی که او می دوید 55 کیلومتر در ساعت بود و در این 12 ساعت او 6 لیتر آب خورد و سه لیتر نیز سرم وصل کرد و 5 کیلوگرم نیز وزن کم کرد. درمجموع آنچه که خودش به خبرنگار مهر می گوید در حدود 14 لیتر چرخش آب در بدن او انجام گرفته است و اکنون حال جسمانی خوبی دارد. البته در این 12 ساعت او مرتبا به وسیله تیم پزشکی معاینه می شد.

دونده ایتالیایی با این رکورد توانست عنوان تنها کسی که در گرم ترین منطقه دنیا و در گرم ترین زمان 75 کیلومتر راه بدود را از آن خود کند. منتها قرار بود برنامه او در روز 30 تیر ماه انجام گردد ولی به علت اینکه طوفان های 120 روزه جنوب کشور در این روز شدید تر می شد این برنامه زودتر برکزار شد. اکنون نیز قرار است او در یک نشست خبری رکورد دنیای شدن خود را با رسانه های داخلی و خارجی مطرح کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1369

به "دونده ای با دویدن در دشت لوت، نام خود را در گینس به ثبت رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دونده ای با دویدن در دشت لوت، نام خود را در گینس به ثبت رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید