دکور خدمات کامپیوتری و مغازه کامپیوتری در انواع مختلف با ایده های تازه

به گزارش تور ارمنستان، دکور خدمات کامپیوتری یا دکور مغازه خدمات کامپیوتری به مغازه یا شرکت های خدماتی گفته می گردد که تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری را برای شما انجام می دهند. همه ما امروزه با کامپیوترهای خانگی یا لپ تاپ ها سروکار داریم و گاهی اوقات برای مسائل کوچک و بزرگ به مهندسین کامپیوتر احتیاج پیدا می کنیم. اولین جایی که برای برطرف اشکال به ذهنمان می رسد، مغازه خدمات کامپیوتری است. بنابراین اگر شما صاحب یک شرکت هستید و یا مغازه خدمات کامپیوتری دارید باید بتوانید با دکوراسیون مجذوب کننده در کنار خدمات گسترده و ارزنده نظر مشتریان را به خودتان جلب کنید و آنها را میخکوب کنید. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که دکور مغازه خدمات کامپیوتری چه ویژگی هایی باید داشته باشد و کدام اصول طراحی را باید رعایت کنید.

دکور خدمات کامپیوتری و مغازه کامپیوتری در انواع مختلف با ایده های تازه

اصول طراحی دکور مغازه خدمات کامپیوتری

ویژگی هایی که برای دکور مغازه کامپیوتری می توان عنوان نمود بسیار زیاد هستند و بسته به اینکه در چه موقعیتی هستید می تواند متفاوت باشد. با این حال یکسری اصول همواره باید رعایت شوند که در ادامه شرح می دهیم:

مبلمان یا جایگاه راحتی:

گاهی اوقات تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ جزئی هستند و مشتریان می توانند در مغازه یا شرکت صبر نمایند. یا گاهی اوقات تعداد مشتریان زیاد است و بعضی افراد باید انتظار بکشند. در این مواقع اگر از جایگاه یا مبل راحتی استفاده ننموده باشید، شلوغی زیادی در محل کار ایجاد خواهد شد. بنابراین حتما توصیه می کنیم برای دکوراسیون داخلی شرکت خدمات کامپیوتر، مبلمان یا جایگاه راحتی مناسب تهیه کنید. البته به سبک و رنگ دکوراسیون داخلی مغازه یا شرکت خود توجه داشته باشید و با مبل خود ست کنید.

چیدمان وسایل و نحوه نمایش محصولات:

مغازه های خدمات کامپیوتر فقط خدمات فنی انجام نمی دهند بلکه محلی برای فروش لوازم جانبی و اصلی لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری هم هستند. بنابراین نحوه چینش و نشان دادن این وسایل درجه اهمیت بالایی دارد. سعی کنید وسایل پرفروش و محبوب را در نزدیکی دید مشتریان قرار دهید. چینش صحیح و عرضه مناسب از ویترین مغازه خدمات کامپیوتری آغاز می گردد چون همه مشتریان به قصد تعمیر وسایل وارد مغازه شما نخواهند شد. چینش صحیح و اصولی محصولات و اجناس کامپیوتری به قدری اهمیت دارد که مشتری را مجاب به خریدی فراتر از چیزی که برنامه ریزی نموده خواهد نمود.

نورپردازی نقش معین نماینده و بسیار مهمی دارد:

نورپردازی برای تمامی محیط های داخلی از جمله طراحی دکوراسیون خدمات کامپیوتری نقش معین نماینده و بسیار مهمی دارد. نورپردازی مناسب نه تنها در جذب مخاطب بلکه برای زیباتر نشان دادن المان ها و تزییناتی که بکار گرفته اید هم کاربرد دارد. نوع نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کامپیوتری بسیار مهم است. برای نورپردازی عمومی از چراغ های خطی یا لاینر ال ای دی بهره ببرید.

از نورپردازی تأکیدی برای بهتر نشان دادن محصولات داخل ویترین و داخل مغازه بهره ببرید. نورهای تزیینی هم برای سقف کاذب مغازه یا شرکت به کار می فرایند. توجه کنید که نورپردازی دکور خدمات کامپیوتری نباید بیشتر از حد احتیاج باشد. سعی کنید ترکیبی از نورهای گرم و خنک بهره ببرید تا حس بهتری به مشتریان منتقل کنید.

رنگ دکوراسیون داخلی مغازه خدمات کامپیوتری:

در کنار مدل و اندازه نورپردازی، رنگ دکور خدمات کامپیوتری هم اهمیت بسیار زیادی دارد. نوع رنگی که برای دکور مغازه یا شرکت خدمات کامپیوتری انتخاب می کنید مستقیما بر روی اندازه جذب و رضایت مشتریان تأثیر می گذارد. در صورتی که فضای کوچکی دارید از رنگ های روشن بهره ببرید تا فضای شما را بزرگتر نشان دهد. اگر برای برند و لوگو خود رنگ خاصی در نظر گرفته اید حتما از رنگ لوگو و سازمانی خود برای تزیین دیوارها بهره ببرید.

برترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون مغازه کامپیوتری، استفاده از رنگ های خنثی مثل رنگ سفید و خاکستری است. اگر در پی رنگ های شاد و متفاوت هستید ترکیب رنگ آبی و سفید یا قهوه ای و کرم نیز گزینه خوبی به نظر می رسند. در صورتی که از رنگ های خنثی مثل سفید استفاده می کنید دیوار پشت قفسه ها را مشکی انتخاب کنید. استفاده از تضاد رنگ با نسبت مناسب، برترین انتخاب برای رنگ دکور خدمات کامپیوتری است.

پارتیشن بندی:

نظم و پارتیشن بندی دقیق در طرح دکور مغازه کامپیوتری بسیار مهم است. نوع طراحی باید به گونه ای باشد که بخش فروش، تعمیرات، صندوق و پاسخگویی به سؤالات مجزا باشند. حتی می توانید بخش مجزایی را برای تست وسایل لپ تاپ و کامپیوتر در نظر بگیرید تا مشتریان به راحتی وسایل خود را موقع خرید یا پس از انجام تعمیرات تست نمایند. در صورتی که فضای بزرگی دارید می توانید هر کدام از قسمت های تعیین شده را با پیشخوان مجزا تعریف کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که پارتیشن میانی در انواع دکور مغازه کامپیوتری به تازگی مد شده و محصولات تاپ و پرفروش را بر روی آن قرار می دهند. با اینکه این ایده در جذب مخاطب، افزایش فروش و زیبایی و کاربردی تر کردن دکور خدمات کامپیوتری تأثیر زیادی دارد اما برای فضاهای نه چندان بزرگ بیشتر عامل مزاحمت محسوب می گردد.

در ضمن اگر دکور مغازه کامپیوتری شما فضای مناسبی دارد با پارتیشن مناسب، فضای تعمیرات را در نیم طبقه یا بخش کاملا مجزای از فروش و رسیدگی به امور مشتریان قرار دهید. با این کار رضایت مشتریان بیشتر خواهد شد ضمن اینکه لزومی ندارد بخش تعمیرات در معرض دید مشتریان باشد.

منبع: اتاق
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1437

به "دکور خدمات کامپیوتری و مغازه کامپیوتری در انواع مختلف با ایده های تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکور خدمات کامپیوتری و مغازه کامپیوتری در انواع مختلف با ایده های تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید