راهنمایان چینی زبان ایرانی 5 برابر می شوند

به گزارش تور ارمنستان، آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری به صورت همزمان در28 استان کشور، مناطق آزاد و برای نخستین بار در کشور چین برگزار گردید. همچنین بر اساس این رقابت تعداد راهنمایان چینی زبان به 5 برابر افزایش می یابد.

راهنمایان چینی زبان ایرانی 5 برابر می شوند

با تور ارزان به چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، آزمون جامع سال جاری با اعمال تغییراتی همچون افزایش تعداد شرکت کنندگان، پیشبرد مراحل ثبت نام به وسیله سامانه جامع آموزش گردشگری و نیز برپایی این رقابت در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شانگهای کشور چین، در قالب دوره های مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان طبیعت گردی و راهنمایان زمین گردشگری برگزار گردید.

آزمون جامع دوره های کوتاه مدت گردشگری در دبیرستان البرز تهران و 28 استان کشور همچون خراسان شمالی، قم، کرمان، خراسان رضوی، همدان، البرز، هرمزگان، مازندران، قزوین، اردبیل،گیلان، یزد، اصفهان، آذربایجان شرقی، چهار محال و بختیاری، فارس، زنجان، آذربایجان غربی،گلستان،کردستان، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، مناطق آزاد و کشور چین به صورت همزمان برگزار گردید.

شرکت کنندگان در این دوره از آزمون با پاسخ به سرفصل های آموزشی از جمله اکوتوریسم، آشنایی با فرهنگ و اقوام، آشنایی با میراث فرهنگی و هنرهای سنتی، جغرافیای جهانگردی و نقشه خوانی، شناخت اماکن تاریخی، شناخت صنعت گردشگری، بازاریابی و فروش در دفاتر خدمات مسافرتی، برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها، زبان تخصصی، آشنایی با قوانین و مقرارات در دفاتر خدمات مسافرتی، شناسایی مسیرهای گردشگری، آشنایی با طبیعت ایران (کوه ها، پرندگان، گیاهان)، آشنایی با تنوع زمین شناسی ایران و اصول و مبانی زمین گردشگری، آشنایی با تنوع ژئومورفولوژیک ایران، آشنایی با اصول تفسیر میراث فرهنگی و آشنایی با میراث معدن کاری گردشگری در چهار دوره متفاوت به منظور کسب گواهینامه مربوطه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

گفتنی است تعداد شرکت کنندگان در چهار دوره ذکر شده بیش از 4 هزار و 264 نفر هستند که از این تعداد حدود 1800 نفر در استان تهران، 2730 در سایر استان ها و 6 نفر در کشور چین در آزمون مذکور شرکت کردند. گفتنی است بر اساس این رقابت تعداد راهنمایان چینی زبان به 5 برابر افزایش می یابد که می تواند خلا کمبود راهنمایان چینی زبان را تا حدود زیادی رفع کند.

به گزارش میراث فرهنگی، در پی برگزاری رقابت مذکور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان با حضور در دبیرستان البرز، ضمن تبادل نظر با شرکت کنندگان، نحوه برگزاری این آزمون را نیز آنالیز کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 104

به "راهنمایان چینی زبان ایرانی 5 برابر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمایان چینی زبان ایرانی 5 برابر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید