شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند منتشر شد، پشت پرده انتشار کتاب های پرفروش

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، بیورن لارسون با نگارش جدیدترین اثرش، رمان تحسین برانگیز شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند صرفاً یک رمان جنایی عادی ننوشته؛ بلکه با لحنی شاعرانه و زبانی زیبا و البته کنایی، روابط بین المللی حاکم بر فضای نشر و پشت پرده انتشار کتاب های پرفروش در تیراژهای میلیونی را هم مورد اشاره قرار داده است.

شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند منتشر شد، پشت پرده انتشار کتاب های پرفروش

رمان شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند همان قدر که سرگرم کننده است، وجه ادبی قدرتمندی هم دارد و نمونه درخشانی است از ادبیات امروز سوئد. این کتاب در سال 2011 نامزد جایزه کتاب فروشان ایتالیا شد.

داستان شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند از اینجا آغاز می شود که در شبی طوفانی و تاریک، ناشری با یک قرارداد چشمگیر به دیدن نویسنده ای معروف و تنها در خانه قایقی اش می رود تا از او بخواهد پنجاه صفحه آخر رمان پلیسی و پرفروشی که برایش نوشته است را تکمیل کند اما ماجرا به این سادگی ها هم نیست. نویسنده می خواهد میان بازار و تعهد اجتماعی و باورهای ادبی اش تعادل ایجاد کند. قضیه هولناک و پیچیده می شود. ماجرا ابعاد سیاسی به خود می گیرد. در این میان قتلی اتفاق می افتد و در ادامه اتفاق های پی در پی...

بیورن لارسون نویسنده معاصر و پرکار سوئدی و خالق اثر بسیار محبوب لانگ جان سیلور، سال 1953 به دنیا آمد. او سال 1986 تصمیم گرفت به همراه شریک زندگی اش در قایق بادبانی زندگی کند. دقیقاً همان زندگی ای که برای قهرمان شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند؛ یعنی یان ای رقم زد. البته قایق لارسون روسیتکا نام دارد و یان ای اسم قایقش را گذاشت مادمازل تی.

لارسون روسیتکا را صحنه کتاب معروفش انجمن سلتی کرد. البته بسیاری از آثار لارسون همچون شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند به نوعی با دریا و دریانوردی ارتباط دارد.

در همین دوران قایق نشینی بود که با ترجمه شدن انجمن سلتی و لانگ جان سیلور به زبان های آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی، موفقیت ادبی بین المللی به سراغ لارسون آمد.

بیورن لارسون اکنون در دانشگاه لوند سوئد ادبیات فرانسه تدریس می کند. او همچنین جزو هیئت داوران جایزه نیکولا-بوویه و جایزه سیمون دوبوآر برای رهایی زن است.

نشر نیماژ طبق قانون بین المللی حقوق انحصاری نشر اثر و از طریق عقد قرارداد با نویسنده، بیورن لارسون امتیاز نشر ترجمه فارسی شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند را خریداری کرده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم: بیشتر شاعرها و نویسنده ها، که در سطح خاصی بودند، از عشق به ثمرنرسیده حرف می زدند. اما اگر آن ها از امکان ناپذیری سودا صحبت می کردند، به این دلیل بود که در رویایی شناختن عشقی بزرگ، بی حد ومرز، بدون محافظه کاری و بدون دفاع به سر می بردند؛ یا برای سپاسگزاری از سرنوشت که آن را، حتی اگر بد خاتمه یافته بود، شناخته بودند.

کتاب شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند 424 صفحه دارد و با شمارگان 500 نسخه و قیمت پشت جلد 69,000 تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 840

به "شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند منتشر شد، پشت پرده انتشار کتاب های پرفروش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاعران مرده رمان پلیسی نمی نویسند منتشر شد، پشت پرده انتشار کتاب های پرفروش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید