شگفت زدگی دانشمندان در الجزایر با کشف تاریخی تازه

به گزارش تور ارمنستان، دانشمندان الجزایری و غربی از یک کشف باستان شناسی مهم در شرق مرکز این کشور خبر دادند.

شگفت زدگی دانشمندان در الجزایر با کشف تاریخی تازه

شواهد و آثار تازهی در استان سطیف الجزایر واقع در 270 کیلومتری شرق مرکز با قدمت دو میلیون و 400 هزار سال پیش از طریق محققان و دانشمندان الجزایری و غربی اخیرا کشف شده است. به عقیده این دانشمندان این اکتشاف سبب تغییر جهت تحقیقات در خصوص محل زندگی انسان اولیه بر روی کره زمین خواهد بود.

گروه های تحقیقاتی از الجزایر، اسپانیا، استرالیا و فرانسه بقایای ابزارهای ساخته شده از سنگ و بقایای استخوان برخی حیوانات در این محل را کشف کرده اند که این نشان می دهد این منطقه، قدیمی ترین محل سکونت بشر در شمال آفریقا و دومین محلی است که بشر در جهان پای خود را آنجا گذاشته است (نخستین محل سکونت انسان قونا در اتیوپی با قدمتی حدود دو میلیون و 600 هزار سال اعلام شده است.)

ابزارهای کشف شده در این محل شامل سنگ های با لبه های تیز، سنگ های گرد و تخت و کاردک مانند است که از آن برای شکار و قطعه قطعه کردن اندام های حیوانات استفاده می شده و بسیار شبیه به ابزارهای سنگی کشف شده در قونا اتیوپی است و بقایای فسیلی حیوانات یافته شده در این محل نیز مربوط به حیواناتی است که نسل آن منقرض شده است.

به گفته محمد سحنونی، محقق الجزایری، این تحقیقات حاکی از آن است که حضور انسان در شمال آفریقا بسیار قدیمی تر از زمانی است که تصور می شد، زیرا تحقیقات تازه نشان می دهد حضور انسان ها در شمال آفریقا تقریبا همزمان با حضور انسان ها در شرق آفریقا (اتیوپی) است. نتایج این تحقیقات سبب گشایش افق های تازهی به روی محققان برای اکتشافات تازه است.

همچنین از نظر مجله علمی ساینس این کشف یک اکتشاف تاریخی بزرگ است، این مجله مقاله علمی مربوط به این اکتشاف را چاپ کرده که در آن آمده بیش از 250 ابزار سنگی در این محل یافته شده است.

از نظر یکی از روزنامه های فرانسوی، در گذشته تصور می شد جنوب شرق آفریقا محل سکونت انسان های اولیه است، اما این اکتشاف باستان شناسی تحقیقات گذشته را زیر سوال می برد.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1390

به "شگفت زدگی دانشمندان در الجزایر با کشف تاریخی تازه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگفت زدگی دانشمندان در الجزایر با کشف تاریخی تازه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید