عزیزی خادم: بازی های تیم های ملی با انبوهی از مسائل روبرو بود، بخشی از مسائل انحراف کاری است

به گزارش تور ارمنستان، شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد، بازی های تیم های ملی با انبوهی از مسائل روبرو بوده که بخشی از آن انحراف کاری است.

عزیزی خادم: بازی های تیم های ملی با انبوهی از مسائل روبرو بود، بخشی از مسائل انحراف کاری است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر 16 سال برای اولین بار گفت: خوشبختانه اجرای این طرح نشان داد در بخش پایه استعدادهای بی نظیری وجود دارد که بدون شک با پوشش و حمایت می توان در آینده، شاهد توسعه بیش از پیش فوتبال در رده های پایه و تیم های ملی بود.

وی ادامه داد: به همین دلیل فدراسیون فوتبال نگاه عدالتی و مساوی برای تمامی برنامه های خود دارد. همان طور که می دانید در بخش داوران، در حوزه استعدادیابی، فوتبال ملی، بانوان، فوتبال ساحلی، فوتسال، فعال شدن استان ها برای برگزاری مسابقات و دیگر برنامه ها با این نگاه پیش رفتیم و علی رغم مسائلی که بر سر راه داریم، هیچ کدام از برنامه های خود را لغو نکردیم. فدراسیون فوتبال قوی تر و متمایزتر از قبل حرکت می نماید تا شاهد توسعه و پیروزیت فوتبال باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه خطاب به استعدادیاب های سراسر کشور گفت: در فوتبال ملی این تفاوت و تمایز را مشاهده کردید. همان طور که در بالا اشاره کردم در بخش بازی های تیم های ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی، مسائل میزبانی در بحرین و گرفتن میزبانی هم حق مسلم ما بود، علی رغم تمام مسائل پیروز تر از قبل بوده ایم و اکنون رنکینگ اول آسیا و صدرنشین گروه خود هستیم. صعود سرافرازانه تیم ملی فوتبال بانوان برای اولین بار، استعدادیابی ای که در رده سنی زیر 16 سال اجرا شده است و 11هزار و 523 شرکت نماینده برای استعدادیابی ثبت نام نموده اند، نایب قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی پس از تعطیلی دوساله اردوها، افتخارآفرینی تیم ملی امید، رکورد، اعداد و ارقامی که وجود دارد، بیانگر این است که به لطف خدا و کوشش های شبانه روزی مجموعه فدراسیون فوتبال و همه دست اندرکارانی که برای پیروزیت فوتبال کوشش می نمایند، اتفاق افتاده است.

وی گفت: بازی های تیم های ملی با انبوهی از مسائل روبرو بود. بدون شک هیچ رئیس فدراسیونی دنبال این نبوده است که پیروز نباشد و در این بین بخشی، انحراف کاری است. راستا مناسب نیست و امیدوارم از تجارب گذشته و نگاه به آینده بتوانیم راستا را محکم تر از قبل پیش ببریم، به همین دلیل برای ایجاد شرایطی مناسب و امکانات هرچه بیشتر برای تیم های ملی، با حمایت و کوشش های هیئت های فوتبال استان ها، کمپ های تمرینی را برای تیم های ملی در نظر گرفته ایم. در نشست اخیری که با وزیر محترم ورزش و جوانان در جزیره کیش داشتیم، در مورد امکانات و کمپ تیم ملی و با حمایت های ویژه آقای محمد، برنامه ریزی خوبی را انجام دادیم. می خواهیم کمپ تیم های ملی را در استان ها توسعه دهیم تا به عنوان پایگاه اصلی فوتبال ملی شناخته شوند و در نهایت به هدف مان که توسعه و توسعه فوتبال ملی است، برسیم. تیم ملی متعلق به همه مردم است، بر همین اساس با ایجاد شرایط و امکانات مناسب در استان های کشور، می خواهیم بستر توسعه را فراهم کنیم تا در نهایت به هدف مان برسیم.

عزیزی خادم ابراز کرد: کره جنوبی با آن مالی که دارد، فدراسیون فوتبالش این تیم را با یک پرواز معمولی به مسابقات اعزام می نماید در صورتی که تمام سعی ما بر این بود تا تیم ملی فوتبال کشورمان بدون دغدغه در مسابقات پیشِ رو و حساس خود حضور داشته باشد. نه تنها تیم ملی فوتبال بزرگسالان بلکه تیم ملی فوتبال امید و بانوان نیز با پرواز اختصاصی در رقابت های مهم خود حضور یافتند. علی رغم تمامی مسائل با کار گروهی، ایجاد امکانات و بستری مناسب برای تیم های ملی سعی کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم که نتایج، اکنون گواه این موضوع است. مجموعه فدراسیون فوتبال دلسوزانه و مشتاقانه کنار تیم ملی فوتبال بوده و به عنوان پایگاهی که موجبات شادی ملت عزیز ایران را فراهم نموده، از هیچ کوششی دریغ ننموده است. ما راستا روشنی را پیش ِروی فوتبال داریم و شاهد فصل نوینی از فوتبال خواهیم بود.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: به آینده روشن فوتبال امیدوارم، مخصوصاً در استان های کشور با اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر 16 سال که با پیروزیت اجرا شد، اکنون در برنامه های خود، اجرای طرح مشابه در رده سنی زیر 19 سال، بانوان و فوتسال را خواهیم داشت. فدراسیون فوتبال روندش تعامل با هیئت های استان هاست. بدون شک استعدادیابی در نتایج نهایی، مؤثر است و به واسطه انبساط خاطر و انگیزه شما استعدادیابان که کوشش می کنید تا بهترین ها را به فوتبال معرفی کنید، از شما قدردانی می کنم. همان طور که می دانید همکاری با گل گهر، مس و فولاد مبارکه باعث شده است اقدامات مؤثری در بخش فوتبال برداشته گردد. شما شک نکنید اگر از جایی که احساس کردید می توان برای توسعه فوتبال قدم برداشت، من کنار شما خواهم بود.

به منظور ایجاد شرایط مناسب به جهت اجرای برنامه های استعدادیابی تمامی امکانات و تجهیزات رفاهی، تأمین البسه و مواردی را که برای این امر احتیاج بود فراهم کردیم تا در بهترین شرایط ممکن فعالیت های مدنظر انجام گردد، این اولین قدم ما به سمت استان هاست. نگاه مان به توسعه فوتبال در کشور است. همان طور که در بالا اشاره کردم، امروز در کیش یک پایگاه اصلی برای فوتبال ملی درست نموده ایم و قصد داریم استان ها را از لحاظ امکانات تجهیز کنیم.

وی اظهار داشت: ما جدا از استان ها نیستیم، ما برآمده از دل همین استان ها هستیم و نگاه مان به استان ها روشن است. قطعاً فدراسیون فوتبال بخشی که برایش مهم بود، رفتن به جام جهانی و سریع ترین صعود برای رفتن به جام جهانی است که این امر رخ داد و امروز مایه امید و افتخار شده است که به لطف خداوند متعال با همکاری همه اعضای فدراسیون، شاهد این مهم هستیم. بدون شک استعدادیاب های استان ها ما را برای رسیدن به این اتفاق یاری نموده اند. با کشف استعدادها و با کمترین امکانات، امروز اتفاقات خوبی را شاهد هستیم و این دلگرمی و آتش اشتیاق و انگیزه مضاعف شده است تا برای پیروزیت، بیش از پیش گام برداریم.

عزیزی خادم در پایان گفت: فدراسیون فوتبال با توجه به رویدادهایی که پیش ِروی خود داشت، همزمان کاری را متوقف نکرد. قصدمان این است که طرح بزرگ استعدادیابی را که در دل آن توسعه، عدالت و دیده شدن است اجرا کنیم و با برنامه ریزی خوبی که دوستانم در کمیته جوانان در دستور کاری و اجرایی خود قرار داده اند، شاهد توسعه فوتبال خواهیم بود، این امر بدون شک کاری نو و پیروز برای فوتبال ملی است. باری را که بر دوش شما استعدادیاب ها است، درک می کنم و از شما تشکر می کنم، چرا که با کمبود منابع و دستمزدهایی که قابل مقایسه با زحمات شما نیست، کوشش می کنید. از شما به خاطر تمام زحمات تان تشکر و قدردانی می کنم.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1302

به "عزیزی خادم: بازی های تیم های ملی با انبوهی از مسائل روبرو بود، بخشی از مسائل انحراف کاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی خادم: بازی های تیم های ملی با انبوهی از مسائل روبرو بود، بخشی از مسائل انحراف کاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید