عقبگرد نفت در برابر اوج گیری کرونا

به گزارش تور ارمنستان، قیمت نفت در معاملات روز آدینه در پی شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا و قرنطینه ها که نگرانی ها نسبت به احیای کوتاه مدت تقاضا برای سوخت را برانگیخته است، کاهش یافت.

عقبگرد نفت در برابر اوج گیری کرونا

به گزارش ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در مارس با 0.5 درصد کاهش، به 52 دلار و 10 سنت در هر بشکه رسید. این شاخص که روز پنج شنبه یک درصد سقوط نموده بود، از ابتدای هفته جاری تا به امروز 0.3 درصد کاهش داشته است.

بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در مارس با 7 سنت کاهش، به 55 دلار و 46 سنت در هر بشکه رسید. معاملات نفت برنت شب گذشته با 0.5 درصد کاهش بسته شده بود.

نوع جدید ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده است، به آمریکا رسیده است و همزمان اروپا مقررات مربوط به صادرات واکسن را سخت گیرانه تر خواهد نمود. دستور ماندن در خانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سفر ها را محدود و مصرف سوخت ها در اقصی نقاط دنیا را فلج نموده است.

فرایند صعودی نفت که تحت تاثیر ساخت واکسن های کووید 19 و وعده عربستان سعودی برای کاهش عمیقتر فراوری تقویت شده بود، دوباره متزلزل شده است. جهش دوباره کرونا و قرنطینه های متعدد از آسیا تا اروپا، رشد بیشتر قیمت ها را محدود نموده و دلار قویتر هم جذابیت خرید کالا هایی مانند نفت که به این ارز قیمت گذاری می شوند را کاهش داده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، واندا هاری، موسس شرکت واندا اینسایت در سنگاپور در این باره گفت: تا زمانی که کمبود واکسن در اروپا و تهدید انواع جهش یافته ویروس کرونا روی فضای بازار اقتصادی سنگینی می نماید، سخت بتوان شکستن قیمت بالاتر در بازار نفت را مشاهده کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 861

به "عقبگرد نفت در برابر اوج گیری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقبگرد نفت در برابر اوج گیری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید