معتمدی به مدال طلای جهان رسید، پنج مدال برای وزنه برداری ایران

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش خبرنگاران، رقابت دسته 102 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان شامگاه امروز چهارشنبه در تاشکند ازبکستان پیگیری شد که وزنه برداری ایران در رقابت این دسته دو نماینده داشت که رسول معتمدی در حرکت یک ضرب با رکورد 177 کیلوگرم صاحب مدال نقره جهان شد و امیر حقوقی نیز با رکورد 172 کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفت.

معتمدی به مدال طلای جهان رسید، پنج مدال برای وزنه برداری ایران

در حرکت دوضرب امیر حقوقی در حرکت اول 210 کیلوگرم و در حرکت دوم 216 کیلوگرم را بالای سر برد، اما در حرکت سوم که وزنه 218 کیلوگرم را انتخاب کرده بود، ناکام ماند.

همچنین رسول معتمدی که در حرکت اول دوضرب رکورد 215 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد، در حرکت دوم نتوانست وزنه 220 کیلوگرم را مهار کند. او در حرکت سوم وزنه 220 کیلوگرم را بالای سر برد و با رکورد مجموع 397 کیلوگرم به مدال طلای دوضرب و مجموع رسید. ضمن اینکه مدال های نقره و برنز دوضرب نیز به وزنه بردار قزاقستان و امیر حقوقی از ایران رسید.

به این ترتیب در حرکت دوضرب مدال طلا از آن وزنه بردار کشورمان شد، وزنه بردار کره جنوبی با رکورد 396 کیلوگرم در رده دوم ایستاد و امیر حقوقی مدال برنز مجموع را با رکورد 388 به خود اختصاص داد.

معتمدی با نقره یک ضرب و طلای دوضرب و مجموع و امیر حقوقی با برنز دوضرب و مجموع، با 5 مدال کار خود را تمام کردند.

امروز همچنین الهام حسینی در دسته 81 کیلوگرم بانوان ضمن کسب جایگاه ششمی، در یک ضرب 5 کیلوگرم و در دوضرب 2 کیلوگرم رکورد ملی ایران را ارتقا داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1340

به "معتمدی به مدال طلای جهان رسید، پنج مدال برای وزنه برداری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معتمدی به مدال طلای جهان رسید، پنج مدال برای وزنه برداری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید