ناسا اطلاعات جدیدی درباره ماه خواهد داد

به گزارش تور ارمنستان، ناسا روز دوشنبه 26 اکتبر ساعت 12 ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (19:30به وقت تهران) طی یک تله کنفرانس رسانه ای که از سایتش به صورت زنده پخش خواهد شد، کشف هیجان انگیز جدیدی درباره ماه که توسط رصدخانه استراتوسفری اخترشناسی فروسرخ اجرا شده را اعلام خواهد نمود.

ناسا اطلاعات جدیدی درباره ماه خواهد داد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از ناسا، این کشف جدید به کوشش ناسا برای یادگیری بهتر درباره ماه و اکتشافات عمیق فضا یاری می نماید.

همچنین ناسا طی برنامه فضایی آرتمیس میخواهد اولین زن و یک مرد را در سال 2024 به سطح ماه بفرستد. برنامهٔ آرتمیس (Artemis Program) یک برنامهٔ فضایی با هدف فرستادن انسان ها (نخستین زن) به قطب جنوب ماه در سال 2024 است. این پروژه از طریق ناسا و شرکت های صنایع هوافضایی تجاری آمریکایی با همکاری آژانس فضایی اروپا، آژانس کاوش های هوافضای ژاپن، آژانس فضایی کانادا و آژانس فضایی استرالیا در حال اجراست. درک علم ماه همچنین به دانشمندان در درک بهتر تاریخ گسترده ساختار داخلی منظومه شمسی داخلی یاری خواهد نمود.

اعضای رسانه های خبری برای دریافت اطلاعات برای شرکت در این تله کنفرانس تا ساعت 9 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی روز دوشنبه، 26 اکتبر باید به این آدرس ([email protected]) پیغام دهند.

رصدخانه استراتوسفری اخترشناسی فروسرخ مشهور به سوفیا یک رصدخانه هوایی است. این رصدخانه مشترکاً متعلق به مرکز هوافضای آلمان و ناسا است و بر روی یک فروند هواپیمای بوئینگ 747 مدل اس پی سوار است و مجهز به یک منعکس کنندهٔ دو و نیم متری است که برای رصد آسمان در طیف 1 تا 655 میکرومتر طراحی شده است. سوفیا با پرواز بالاتر از 99 درصد بخار آب جو می تواند فضا را در طول موج های مادون قرمز مشاهده کند و پدیده هایی را که با نور مرئی قابل مشاهده نیستند نیز تشخیص دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 705

به "ناسا اطلاعات جدیدی درباره ماه خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا اطلاعات جدیدی درباره ماه خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید