شرایط آموزش دانشجویان خارجی در ایران از ترم پیش رو

به گزارش تور ارمنستان، رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم تاکید نمود: همه دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه های داخل کشور اگر آموزش آنها از سوی دانشگاه داخلی به صورت حضوری باشد، برای ادامه تحصیل در ترم پیش رو باید به کشور بازگردند.

شرایط آموزش دانشجویان خارجی در ایران از ترم پیش رو

دکتر حسین سالارآملی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه سیاست وزارت علوم از سرگیری آموزش حضوری دانشجویان در ترم بهمن ماه بود، اظهار کرد: اما همه دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه های داخل کشور اگر آموزش آنها از سوی دانشگاه داخلی به صورت حضوری باشد، برای ادامه تحصیل در ترم پیش رو باید به کشور برگردند.

وی با بیان اینکه وسعت فعالیت های مجازی وزارت علوم در عرصه های بین المللی افزایش خواهد یافت، تاکید نمود: کوشش می کنیم تعداد بیشتری از دانشجویان غیرحضوری و نیمه حضوری خارجی را در دانشگاه های داخل کشور جذب کنیم.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم اضافه کرد: علاوه بر پذیرش غیرحضوری دانشجویان خارجی، یکی از برنامه های ما این است که ارتباطات، نشست ها، سمینارها و پروژه های مجازی با دانشگاه های خارج از کشور توسعه یابد.

دکتر سالار آملی با بیان اینکه سطح فعالیت های ما با دانشگاه های کشور چین ارتقا خواهد یافت، گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به وسیله اعزام استاد و تشویق دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، از توسعه زبان و ادبیات فارسی، در دانشگاه های چین حمایت نموده و امروزه شاهد فعالیت کرسی های زبان فارسی و ایران شناسی در 15 دانشگاه کشور چین هستیم.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: اعتقاد ما بر این است که شناخت بیشتر دو کشور آن هم ما بین نخبگان دانشگاهی بستری برای توسعه همکاری های آموزشی، پژوهشی و فناوری در سایر زمینه ها است.

وی در ادامه اضافه کرد: امضای برنامه 25 ساله همکاری های جامع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، می تواند تحولی در فرایند همکاری های علمی و فناوری فی ما بین ایجاد کند. در واقع اجرای مفاد علمی، آموزشی و فناوری این توافقنامه می تواند فصل نوینی را برای دو کشور رقم بزند که آثار آن نه تنها در دو کشور، بلکه در منطقه نیز نمایان خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1435

به "شرایط آموزش دانشجویان خارجی در ایران از ترم پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آموزش دانشجویان خارجی در ایران از ترم پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید