ویتامین هایی که به باردار شدن خانمها کمک میکنند

به گزارش تور ارمنستان، توانایی بدن شما برای باردار شدن و گذراندن دوران بارداری با موفقیت نیاز به شرایط مناسب دارد. ویتامین های قبل بارداری در فراهم کردن این شرایط به بدن شما کمک خواهند کرد.با ما همراه باشید.

ویتامین هایی که به باردار شدن خانمها کمک میکنند

ویتامین های ضروری برای باردار شدن

اگر شما هم برای باردار شدن تلاش می کنید، مکمل هایی مانند آهن و روی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. بنابراین یک رژیم غذایی متعادل با انواع خاصی از غذاها می توانند در جهت رسیدن به هدفتان موثر باشند.

تلاش برای باردار شدن

شما می خواهید با اطمینان از اینکه به خوبی غذا می خورید بهترین شانس ممکن را به بدن خود بدهید.

چه مکمل ها و ویتامین هایی در برنامه مصرف روزانه شما قرار ندارند در حالیکه مصرف آن ها ضروریست؟ مهم تر از آن، آیا شما هر چیزی که نیاز دارید را از مکمل های غذایی استاندارد خود دریافت خواهید کرد؟

در اینجا پنج ویتامین، ماده معدنی و مواد مغذی وجود دارد که طبق تحقیقات اجرا شده تعیین شده که به باروری کمک می کنند.

متخصصان تغذیه می گویند: تعداد کمی از زنان هستند که ممکن است از این مواد مغذی به اندازه کافی بهره نبرده باشند یا به اندازه کافی از ضرورت مصرف این ویتامین ها مطلع نباشند.

روی (Zinc)
در ماه گذشته مطالعه ای از دانشگاه استانی پنسیلوانیا در جلسه سالیانه جامعه فیزیولوژیکی آمریکا صورت گرفت و نشان داد که کمبود روی می تواند تاثیری منفی بر رشد تخمک ها داشته باشد.

این مطالعه بر روی موش ها صورت گرفت و یک مطالعه انسانی نیست، اما جیمز هستر، نویسنده اصلی این مطالعه گفت که تحقیقات اخیر اجرا شده در آزمایشگاه نشان می دهد که روی تنظیم کننده اصلی سلول های تخمک است.

روی در تقسیم تخمک، لقاح، تنظیم DNA و رشد جنین نقش دارد.

هستر می گوید: آخرین پروژه ما نشان می دهد که نیاز روی حتی زودتر از آنچه ما فکر می کردیم شروع می شود. روی تنها یک قطعه مهم از این پازل است.

او همچنین گفت:زنانی که برای باردار شدن تلاش می کنند باید کاملا در مورد روی مصرفی در رژیم غذایی خود و شریک زندگیشان فکر کنند، اما آن ها باید در مورد کل رژیم غذایی و سایر عوامل سلامتی نیز فکر کرده و از آن ها غافل نشوند. روی تنها یک قطعه مهم از این پازل است.

اگر از یک رژیم غذایی سالم بهره می برید و یک مکمل دریافت می کنید، کمبود روی نخواهید داشت، پس احتمالا نیازی به آزمایش دادن ندارید.

هستر گفت: مخصوصا اگر زنان در معرض عوامل خطرناک دیگری مانند نا امنی غذایی، اختلالات گوارشی (دستگاه گوارش) یا یک رژیم غذایی یا شیوه زندگی غیر معمول باشند، سطوح مواد مغذی و ویتامین ها موضوعی قابل بحث است.

اندازه روی توصیه شده 8 میلی گرم در روز برای زنان بالغ و 12 میلی گرم در روز در دوران بارداری و شیردهی می باشد. همچنین هستر اشاره می کند که زنانی که در پی تلاش برای دریافت اندازه روی بیشتری هستند، باید مراقب باشند چون اندازه روی بیش از حد می تواند با جذب مس و متابولیسم تداخل داشته باشد.

کولین
کولین ویتامینی است که 90 درصد آمریکایی ها به اندازه کافی از آن بهره مند نیستند. در حقیقت تنها 5 تا 10 درصد زنان باردار از دستورالعمل های مصرف آن استقبال می کنند.

الیزابت شاو، یک متخصص تغذیه ای از کالیفرنیا معتقد است: کولین برای ارتقاء سلامتی در تمام مراحل زندگی ضروری است اما برای سلامت مغز هم بسیار حیاتی است چرا که مغز در طول زندگی در حال شکل گیری است، علاوه بر این مصرف کولین از حیث جلوگیری از کاهش شناختی تاثیرگذار است. غذاهای بسکمک از جمله زرده تخم مرغ، لوبیا، جگر حاوی کولین می باشد.

شاو گفت: رژیم غذایی غنی از گوشت، تخم مرغ و سبزیجات سبز می تواند به افراد کمک کند تا اندازه کولین کافی را دریافت کنند. مصرف روزانه توصیه شده برای کولین 550 میلی گرم در روز است.

امگا 3
اسید داکوساکاشنائیک (DHA) برای رشد مغز و چشم نوزاد ضروری است. یک مطالعه اجرا شده در سال 2016 در مجله اروپایی زنان و زایمان و زیست شناسی باروری به این نتیجه رسید که مصرف مکمل امگا 3 با کاهش 58 درصدی در احتمال تولد نوزادان زودرس (نوزادان متولد شده قبل از 34 هفته) و کاهش 17 درصدی در زایمان با پارگی کیسه آب (نوزادان متولد شده قبل از 37 هفته) همراه بوده است.

مجله پزشکی نیوانگلند در طی همان سال گزارش داد که مصرف امگا 3 مادر در سه ماهه سوم بارداری، خطر آسم و عفونت های دستگاه تنفسی را حدود یک سوم کاهش داده است. شاو معتقد است که مصرف مطلوب برای زنان باردار و شیرده، 700 میلی گرم در روز ایکوزاپنتائوئیک اسید (EPA) و DHA، با حداقل 300 میلی گرم به عنوان DHA است.

پروبیوتیک
پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها در هر دو نوع غذا و مکمل برای تقویت روده سالم ضروری هستند. در حال حاضر هیچ اندازه توصیه شده ای وجود ندارد، اما Shaw توصیه می کند به آرامی مصرف خود را افزایش دهید.

شاو می گوید: جای تعجب نیست، سلامت روده جنین به دوران بارداری نیز بسیار مرتبط است.

آهن
این ماده معدنی برای تشکیل اکسیژن سلول های قرمز خون بسیار حیاتی است.

Tammy Lakatos و Lyssie Lakatos، متخصصان تغذیه از نیویورک معتقندند که آهن سطح انرژی شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. زنان باردار باید سطح آهن بدن خود را از طریق آزمایش خون چک کنند، سپس با توجه به اندازه آهن خون مصرف آهن مورد نیازشان تعیین می شود.

موسسه ملی بهداشت استان متحده مصرف آهن را در زنان بزرگسال 18 میلی گرم در روز، در دوران بارداری 27 میلی گرم و در دوران شیردهی نیز 9 میلی گرم تعیین کرده است.

متخصصان تغذیه می گویند قبل از اضافه کردن یک مکمل اضافی یا مولتی ویتامین، با پزشک خود مشورت کنید.

آن ها معتقدند: زنان در طول مدت بارداری از اندازه کمبود آهن مورد نیاز بدنشان بیشتر مطلع هستند اما اغلب آن ها نمی دانند که قبل از بارداری باید این کمبود آهن را جبران کنند. سطوح پایین آهن قبل از تخمک گذاری ممکن است منجر به عدم تخمک گذاری شود. دریافت آهن بیشتر، هنگامی که تصمیم به باردار شدن گرفتید، ممکن است به جلوگیری از مسائل کم خونی در هنگام بارداری نیز کمک کند.

برای باردار شدن چه بخوریم؟

به طور کلی، اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید، داشتن یک رژیم غذایی مناسب، برایتان ضروری است.

این پنج ماده مغذی تنها بخشی از برنامه غذایی سالم هستند. اما مصرف ویتامین همیشه کافی نیست.

استفانی مک کرچر، یک متخصص رژیم غذایی از کلورادو گفت: بسکمک از مادران ویتامین های دوران بارداری را مصرف می کنند، اما به طور کامل از اهمیت یک رژیم متعادل مطلع نیستند و در این زمینه غفلت می کنند.ویتامین های پیش از تولد ممکن است نیازهای مغذی شما را پوشش دهد، اما مواد مغذی مانند چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها نیز همان قدر مهم هستند.

رژیم غذایی سالم و مصرف روزانه آهن، اسید فولیک، روی و ویتامین D برای بیشتر زنان کافی است. با این وجود McKercher معتقد است که اگر با رژیم محدود کننده یا وضعیتی مانند سندرم روده تحریک پذیر روبرو هستید، با پزشک خود صحبت کنید، زیرا ممکن است نیاز به حمایت غذایی بیشتری داشته باشید.

شاو نیز با این قضیه موافق است، در دوران بارداری فقط نباید بر روی ویتامین ها تکیه کنید. او گفت: در حالی که ویتامین های پیش از زایمان یک شبکه ایمنی عالی هستند، چیزهایی مانند کولین و امگا 3 تمام چیزی که شما نیاز دارید نیستند.

شاو افزود که دوره قبل از حاملگی، به اندازه دوره حاملگی و پیش از تولد برای سلامتی طولانی مدت نوزاد مهم تلقی می شود.

Lizzy Swick، متخصص تغذیه ای در نیوجرسی، گفت: انتخاب رژیم غذایی و شیوه زندگی بهترین روش های طبیعی برای افزایش سلامت باروری به شمار می فرایند.

او همچنین معتقد است: تغذیه بدن به اندازه کافی با اندازه زیادی میوه و سبزیجات، حبوبات سبوس دار، پروتئین ها و چربی های سالم همراه با مکمل مولتی ویتامین پیش از تولد، راه خوبی برای شروع است.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1255

به "ویتامین هایی که به باردار شدن خانمها کمک میکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامین هایی که به باردار شدن خانمها کمک میکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید