پیروانی: آرامش و تمرکز رمز موفقیت ماست، کاری ماندگار برای صنعت نفت انجام می&zwnjدهیم

به گزارش تور ارمنستان، مربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان معتقد است که تمرکز و آرامش کادر فنی و بازیکنان این تیم باعث شده است تا نتایج خوبی در هفته های ابتدایی لیگ کسب نمایند.

پیروانی: آرامش و تمرکز رمز موفقیت ماست، کاری ماندگار برای صنعت نفت انجام می&zwnjدهیم

امیرحسین پیروانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره پیروزی 2 بر یک تیمش مقابل گل گهر سیرجان در هفته ششم لیگ برتر و صعود صنعت نفت به صدر جدول گفت: بازی بسیار خوبی مقابل گل گهر انجام دادیم. یک بازی فیزیکی و درگیرانه بود و دو تیم تفکرات تاکتیکی داشتند. با توجه به اینکه شش هفته از لیگ گذشته است، تیم ها شناخت خوبی نسبت به هم پیدا نموده اند و طبیعی است که براساس داشته های شان و کیفیت حریف مهره چینی می نمایند. ما هم با توجه به نوع فوتبالی که گل گهر در بازی قبلی اش پیاده نموده بود سعی کردیم در تمرینات مان بعد از بازی با استقلال، براساس فاز دفاعی و حمله ای گل گهر تمرین کنیم و نوع بازی این تیم را شبیه سازی کردیم.

وی یادآور شد: بازیکنان ما با نوع بازی گل گهر بیگانه نبودند و می دانستیم که این تیم با چه تاکتیکی در حمله حاضر می شود و در دفاع هم چه نقاط ضعفی دارد. خوشبختانه بازی گل گهر برای ما قابل پیش بینی بود، هر دو تیم موقعیت هایی را روی دروازه هم ایجاد کردیم، ولی فکر می کنم موقعیت های گلزنی ما بیشتر و تأثیرگذارتر بود و اگر بازیکنان ما دقت بیشتری می کردند شاید نتیجه بهتری رقم می زدیم. خوشحالی ما بیشتر از نتیجه سه چهار بازیکن زیر 18 سال ما هستند که کم کم در ترکیب تیم جا افتاده اند و مثل بازیکنان باتجربه عمل می نمایند.

مربی تیم فوتبال صنعت نفت اضافه نمود: زمانی که بازیکنان جوان جذب شدند، تفکر ما این بود که این بازیکنان در نیم فصل دوم به ترکیب تیم اضافه خواهند شد، ولی خوشبختانه بازیکنان عظیم تر حمایت خوبی از جوان ها در تمرینات و ترکیب تیم انجام دادند و از طرف دیگر خود بازیکنان جوان ما هم خیلی سعی و کوشش می نمایند که خوب یاد بگیرند و کادر فنی هم وقت بیشتری برای جوانان ما می گذارد. ما برخی از روزها دو جلسه تمرین داریم. جوانان دیگری را که در اختیار داریم جدا از زمان تمرین بازیکنان اصلی، با آنها کار می کنیم تا فاصله بین آنها با بازیکنان اصلی را کم کنیم. ما یک کار ماندگار برای صنعت نفت انجام می دهیم و جوانانی را که در رده سنی 17-18 سال هستند و می توانند در آینده به عنوان بازیکنان تأثیرگذار در ترکیب صنعت نفت بازی نمایند، آماده می کنیم. جا دارد اینجا از مربیان تیم های پایه استان خوزستان و همچنین آموزشگاه فوتبال صنعت نفت تشکر کنیم. امیدواریم که در پرورش جوانان پیروز باشیم.

پیروانی با بیان اینکه در کنار کار با جوانان و نگاه به آینده صنعت نفت در پی نتیجه گیری با این تیم هم هستیم، توضیح داد: به جرأت می توانم بگویم که صنعت نفت بامعرفت ترین و پرشورترین طرفداران فوتبال را دارد. با توجه به اینکه نمی توانند در استادیوم حضور داشته باشند، ولی تعدادی از آنها با همه خطراتی که وجود دارد در ساختمان های اطراف و از فاصله 200-300 متری حاضر می شوند و یک شمایلی را از بازی می بینند. این نشان می دهد که چقدر به تیم شان علاقه مند هستند. حضور چنین طرفداران عاشقی باعث می شود که ما به دنبال پیروزیت و نتیجه گیری صنعت نفت هم باشیم و حمایت آنها ما را به کار و کوشش امیدوار می نماید. خوشبختانه خدا هم تا به الان یاری نموده و با کوشش بچه ها، تفکرات کادر فنی نتیجه داده است. امیدوارم این پیروزیت ادامه داشته باشد.

وی اعلام کرد: پیروزیت و نتیجه گیری صنعت نفت یک بُعد کار ماست و بخش مهمتر کار ما جوانانی هستند که به فوتبال کشور معرفی می شوند. خوشبختانه هم من سال ها به عنوان مربی تیم جوانان ایران تجربه کار با جوانان را داشته ام و هم پورموسوی با جوانان کار نموده است و تفکرات ما در این بُعد بسیار به هم نزدیک است و بقیه اعضای کادر فنی هم حمایت کردند تا توانستیم جوانان تیم را مطرح کنیم. ممکن است در تیم های دیگر هم جوانان 10-20 دقیقه بازی نموده باشند، اما در تیم ما توجه بیشتری شده است و دقایق بیشتری فرصت بازی پیدا نموده اند.

پیروانی در واکنش به این موضوع که صنعت نفت در شش هفته گذشته در بیشتر بازی ها در نیمه دوم عملکرد متفاوتی داشته و توانسته است نتیجه بازی را به نفع خود تغییر دهد، توضیح داد: من نمی خواهم از عملکرد کادر فنی تیم مان تعریف کنم. قطعاً در تیم های دیگر هم کادر فنی نقش مؤثری در پیروزیت شان خواهد داشت. ما روی نیمکت حضور داریم و همکاران آنالیزور دیگری داریم که بازی را رصد می نمایند. ما یکی از تیم هایی هستیم که نیمکت آرامی داریم و علی رغم اینکه با نظر کارشناسان در بیشتر بازی ها حق مان تضییع و حتی گل صحیح ما آفساید اعلام شده است، اما به دنبال اعتراض نبودیم و تمرکز و آرامش مان را حفظ کردیم. ما سعی می کنیم اتفاقات بازی را نگاه کنیم و براساس نقاط ضعف حریف مان به بازی ادامه دهیم تا پیروز شویم. با توجه به فشردگی مسابقات و محدودیت هایی که بابت کرونا به وجود آمده است، احتیاج است که تیم ها با تغییرات زیاد در بازی ها حاضر شوند. ما پیش از بازی یک شناختی داریم و معمولا در نیمه دوم با شناخت بهتری از حریفان مان بازی می کنیم. ما بر این باور هستیم که در زمین هر کسی از داور، مربی و بازیکن و... هرکسی باید کار خودش را انجام دهد. اگر قرار باشد با کوچک ترین اشتباهی که از سوی هر شخصی صورت می گیرد اعتراض کنیم مشکلاتی به وجود می آید.

مربی تیم فوتبال صنعت نفت در پاسخ به این پرسش که با توجه به تغییرات صنعت نفت در کادر فنی و جدایی بازیکنان فصل گذشته پیش بینی پیروزیت این تیم در هفته های ابتدایی را می کردند، گفت: ما با یک پلن پیش می رویم و هر پنج بازی به پنج بازی برای خودمان برنامه داریم. هر بازی شرایط خودش را دارد و ما یک جمع بندی و آماری برای هر پنج بازی مدنظر داریم. واقعیت این است که ما در هفته های اول بازی های سختی در پیش داشتیم و مقابل سه تیم پرسپولیس، استقلال و شهر خودرو که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند و آماده بودند در خارج از خانه بازی کردیم. در بازی اول ما هم خیلی مظلوم بودیم، چون دو ساعت پیش از بازی به ما اعلام کردند که نمی توانیم از بازیکنان جدیدمان استفاده کنیم. ما به نوعی شوکه شدیم. خوشبختانه همان بازی آغاز خوبی برای ما بود تا خودمان را در جدول حفظ کنیم. این موضوع هم به آرامش و تمرکز کادر فنی برمی شود که خیلی خوب پذیرفتیم و باعث شد تا گام اول را با پیروزیت برداریم. در ادامه هم خیلی خوب بازی کردیم. نسبت به عملکرد بچه ها راضی هستیم هرچند که می توانستیم بهتر عمل کنیم، ولی امیدواریم که توأمان عملکرد خوب مان را با استفاده از جوانان مان ادامه دهیم.

وی درباره بازی مقابل آلومینیوم در اراک اعلام کرد: آلومینیوم هم تیمی است که تازه به لیگ برتر صعود نموده است. این تیم شاید آغاز خیلی خوبی در لیگ نداشت، ولی در دو هفته گذشته نتایج خوبی کسب نموده و توانسته است چهار امتیاز بگیرد. این نشان می دهد که تیم شان به هماهنگی لازم رسیده است. مهمترین مسئله ای که برای هر دو تیم وجود دارد، شرایط آب و هوایی است. این مسئله امکان دارد روی کیفیت بازی هر دو تیم تأثیر بگذارد. قطعاً بازی سختی مقابل تیم آلومینیوم داریم و ان شاءالله بتوانیم با آنالیزی که از بازی این تیم خواهیم داشت، نقاط ضعف و قوت شان را آنالیز می کنیم تا با آمادگی کامل در اراک بازی کنیم.

پیروانی در انتها گفت: یک تشکر ویژه هم باید از اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه داشته باشم. آنها همیشه در این مدت حمایت های لازم را از تیم داشته اند و هیچگونه مسئله ای از لحاظ مسائل پشتیبانی نداشتیم و حمایت آنها به پیروزیت تیم یاری نموده است. امیدواریم این همکاری تا پیروزیت کامل صنعت نفت ادامه داشته باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 776

به "پیروانی: آرامش و تمرکز رمز موفقیت ماست، کاری ماندگار برای صنعت نفت انجام می&zwnjدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروانی: آرامش و تمرکز رمز موفقیت ماست، کاری ماندگار برای صنعت نفت انجام می&zwnjدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید