چرا بورس سبز شد؟، کدام گروه ها از مذاکرات منتفع می شوند؟

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش خبرنگاران، بازار سهام نیمه اول هفته چهارم را منفی پشت سر گذاشت، در نیمه دوم اما فرایند تعادلی بر بورس غالب بود. گرچه حجم نقدینگی در بازار بسیار کم است اما در نهایت بورس آخرین روز هفته را سبز به سرانجام رساند. کارشناسان به ادامه فرایند موجود در هفته آینده امیدوارند.

چرا بورس سبز شد؟، کدام گروه ها از مذاکرات منتفع می شوند؟

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سهام گفت: انتشار خبر لغو آزادسازی قیمت خودرو در انتهای هفته گذشته جو بازار در نیمه ابتدایی این هفته را متشنج کرد. در ادامه اما فروش های هیجانی در بازار کمتر شد اما هنوز ورودی جدیدی به بازار نداریم.

وی ادامه داد: اتفاقی که طی دو روز اخیر منجر به سبز شدن بازار شد، ورود جریان نقدینگی نبود، بلکه کاهش قابل توجه عرضه کنندگان بود. امروز که بازار مثبت بود نیز خالص معاملات کم بود ولی چون عرضه کننده به کمترین حد خود رسید، در نتیجه بازار متعادل شد.

نصیرزاده گفت: صنایع کوچک و میانه در چند روز اخیر حرکت بهتری داشتند و انتظار می رود این فرایند در هفته آینده نیز برای آن ها ادامه داشته باشد. به طور کلی در هفته آینده انتظار رشد و ریزش ویژه ای نداریم.

بازارهای اقتصادی در انتظار مذاکرات

این کارشناس بازار سهام گفت: هفته آینده بازارهای اقتصادی از جمله بورس، ارز و … در انتظار نشست هشت آذرماه در وین خواهند بود. این موضوع باعث رفتار محافظه کارانه بازارها می گردد.

وی با اشاره به فضای ابهامی در بورس هفته آینده، اضافه کرد: بخشی از بازار به نتیجه بخش بودن مذاکرات سوگیری منفی دارد و بخشی نیز از ابهام به وجود آمده منتفع می گردد.

نصیرزاده اظهار کرد: گروه بانک، خودرو، رایانه، سیمانی ها و حمل و نقل هفته خوبی پیش رو دارند. این در حالی است که گروه های ارزی مثل فولاد، پتروشیمی، فلزات، چندرشته ای ها و معادن کم نوسان خواهند بود.

این کارشناس بازار سهام اظهار کرد: بازار سهام شنبه خنثی است. به طور کلی نیز در هفته آینده هیجان ویژه ای در بازار نخواهیم داشت و احتمالا شاخص هم وزن قدرت بیشتری داشته باشد.

آخرین پیش بینی های بورس را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش بینی بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1319

به "چرا بورس سبز شد؟، کدام گروه ها از مذاکرات منتفع می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بورس سبز شد؟، کدام گروه ها از مذاکرات منتفع می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید