چند ایده یلدایی ، 30 ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا

به گزارش تور ارمنستان، پیدا کردن برترین ایده چیدمان سفره و دکوراسیون شب یلدا تنها به کمی خلاقیت و سلیقه احتیاج دارد. از تزیین میوه و آجیل برای نوعروس گرفته تا تزیین انار و هندوانه و درست کردن کاردستی با ساده ترین مواد. اما چه ایده هایی برای تزئینات یلدایی دکوراسیون و سفره شب چله مناسب تر است؟ برای تزئین سفره یلدا سنتی به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ چطور کرسی یلدایی را بچینیم؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله خبرنگاران می توانید با چند ایده یلدایی مجذوب کننده چیدمان سفره و میز برای شب یلدا آشنا شوید.

چند ایده یلدایی ، 30 ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا

ایده های یلدایی تازه برای شب یلدا 1400

برای تزیینات شب یلدا ساده و شیک می توانید از مواد ساده ای مثل بادکنک، نمد، کاغذ رنگی و تزیین آجیل و هندوانه بهره ببرید. در ادامه چند ایده یلدایی برای تزیین سفره شب یلدا، تزیینات یلدای نوعروس و تزیینات شیک و ساده یلدایی منزل را بخوانید.

1- بادکنک آرایی؛ ایده چیدمان سفره یلدا

اگر در خانواده تان کودک دارید و یا دوست دارید ایده چیدمان سفره یلدای شما به گونه ای باشد که بچه ها هم لذت ببرند، بهتر است از بادکنک آرایی بهره ببرید. برای این کار می توانید از بادکنک های قرمز بهره ببرید. برای درست کردن این کاردستی شب یلدا با نمد و بادکنک باید بادکنک ها شبیه به هندوانه شوند.

می توانید با نمد مشکی یا ماژیک چند تکه به صورت اشک یا دانه های هندوانه روی بادکنک بگذارید. می توانید بادکنک ها را طوری در کنار هم بچسبانید که شبیه به یک قاچ هندوانه شوند و آن را در قسمت بالای میز یلدا قرار دهید.

اطلاع از آخرین مطالب مجذوب کننده و پرطرفدار

2- تزئین آجیل ها در ظرف، برترین ایده تزئین سفره یلدا برای نوعروس

اگر کمی حوصله به خرج دهید، می توانید به عنوان ایده تزئین سفره یلدا یا شب چله نوعروس با آجیل ها یک تابلوی زیبا طراحی کنید. برای این کار باید به جای این که آجیل ها را داخل یک ظرف بریزید، آن ها را به شکل های مجذوب کننده داخل ظرف بچینید.

یک ظرف نسبتا پهن یا سینی انتخاب کنید. کف ظرف یک کاغذ بچسبانید. سپس می توانید طرح مورد نظرتان را روی کاغذ بکشید و قیچی کنید. برای ترکیب نشدن آجیل ها در کنار هم با استفاده از کاغذ طرح هایی ایجاد کنید. می توانید کاغذ ها را به صورت نواری ببرید و با چسب گرمایی روی طرح بچسبانید و مرز بندی ایجاد کنید. سپس داخل هر یک از خانه هایی که با کاغذ درست کردید، آجیل بریزید. پیشنهاد می کنیم مقاله 40 ایده تزیین آجیل شب یلدا را بخوانید.

3- درست کردن گل با آجیل ها از برترین ایده های یلدایی

یک ایده مجذوب کننده دیگر برای تزیین سفره شب یلدا سال جاری این است که با تخمه یا پوست پسته گل درست کنید. می توانید این گل را با ترکیب تخمه به جای گلبرگ درست کنید و وسط آن را نخود بچسبانید. حتی می توانید یک مقوا را به صورت دایره ای ببرید و سپس دور تا دور آن را پوست پسته بچسبانید و یک جا شمعی درست کنید.

4- قالب زدن هندوانه، هدیه شب یلدا برای مهمانی

اگر شما هم به سنت خوردن هندوانه در شب یلدا پایبند هستید، می توانید هندوانه شب یلدا را تزیین کنید. هندوانه ها را با قطر حدود 2 سانتی متر برش بزنید. سپس آن ها را با قالب به شکل قلب، ستاره یا هر شکلی که دوست دارید، قالب بزنید و داخل ظرف بچینید.

5- نقاشی کردن روی پوست انار، از تازهترین مدل های سفره آرایی یلدا برای نوعروس

خوردن انار هم یکی دیگر از آداب و رسوم شب یلداست. اما انار می تواند یک ایده تزیینی برای سفره شب یلدا هم باشد. یکی از جالب ترین کارهایی که می توانید در چیدمان میز شب یلدا و تزیینات یلدایی برای نوعروس انجام دهید، این است که روی پوست انار را با استفاده از رنگ ویترای یا چسباندن نگین تزئین کنید. سپس این انارها را داخل ظرف یا در جاهای مختلف سفره یلدا قرار دهید.

6- درست کردن انار به شکل گل، برترین ایده تزئین سفره یلدا

به عنوان یک ایده مجذوب کننده برای شب یلدا 1400 و همینطور تزیینات شب یلدای نوعروس، می توانید یک گل زیبا با دانه های انار درست کنید. برای این کار به سیم نازک گل سازی، انار دون شده و سلفون احتیاج دارید. سیم را به شکل گلبرگ بزرگ حالت دهید. سپس یک طرف سیم را روی سلفون بگذارید و داخل آن انار بریزید. سلفون را ببندید. چند گلبرگ به این شکل درست کنید. سپس گلبرگ ها را به هم وصل کنید. برای وسط گل نیز می توانید از یک میوه دیگر که به صورت تزیینی برش زده اید بهره ببرید.

7- تزئین شب یلدا روی کرسی با لوازم سنتی

اگر قصد دارید سال جاری سفره شب یلدا را روی کرسی قرار دهید، می توانید از لوازم سنتی و قدیمی برای تزئین این میز بهره ببرید. برای تزئین روی کرسی بهتر است از یک رومیزی ترمه یا ساتن با رنگ های شاد و مناسب شب یلدا بهره ببرید.

چند ریسه رنگی و سنتی روی دیوار آویزان کنید. چند پشتی در اطراف کرسی بگذارید. می توانید از چراغ نفتی، ظروف قدیمی و حتی انواع چشم نظرهای زیبا برای تزئین کرسی بهره ببرید. ظروفی به شکل بته جقه نیز برای تزئین سفره یلدا سنتی روی کرسی بسیار مناسب است. قرار دادن شمعدان های سنتی نیز می تواند جلوه بی نظیری به میز شب یلدای شما بدهد.

8- استفاده از ظروف هندوانه ای، برترین ایده ایده چیدمان سفره یلدا

اگر سری به بازار بزنید و کمی جستجو کنید، می توانید ظروفی را به شکل هندوانه پیدا کنید که برای شب یلدا بسیار مناسب هستند. اگر وقت و حوصله لازم را دارید، می توانید با ویترای روی ظروف شیشه ای ظرف هندوانه بکشید و از آن برای تزئین سفره شب یلدا روی زمین بهره ببرید.

9- تزئین هندوانه به صورت کیک برترین ایده تزئین سفره شب یلدا برای عروس

اگر در پی یک ایده خاص و مجذوب کننده برای سفره شب یلدای عروس هستید، می توانید از این ایده تزیین هندوانه بهره ببرید. برای این کار تنها باید هندوانه را به 3 دایره از کوچک به بزرگ برش دهید. سپس هندوانه ها را با استفاده از سیخ چوبی به شکل طبقات کیک روی هم قرار دهید.

در پایان درست مثل یک کیک تولد چند طبقه، هندوانه را با انواع میوه ها مثل خربزه قالب زده شده، انگور، توت فرنگی، کیوی و هر میوه ای که دوست دارید، به سلیقه خودتان تزئین کنید.

10- استفاده از شمع برترین ایده تزئین سفره شب یلدا ساده و سنتی

قرار دادن شمع روی سفره شب یلدا ایده بی نظیری برای تزئینات شب یلدا ساده و شیک و حتی ایده عکاسی شب یلدا است. برای این کار باید در قسمت های مختلف سفره یلداییتان چند شمع قرار دهید و شمع ها را روشن کنید تا جلوه سفره شب یلدای شما بیشتر گردد. پیشنهاد می کنیم مقاله روش ساختن شمع های رنگی معطر و ساده در خانه را بخوانید.

11- سفره یلدا با ظروف مسی، برترین ایده چیدمان سفره یلدا

ظروف مسی جلوه و زیبایی فوق العاده ای دارند. برای طراحی یک میز یلدای منحصر به فرد با تم سنتی می توانید آجیل، میوه، شیرینی را در ظروف مسی بریزید. دو شمعدان مسی در دو طرف میز قرار دهید و چیدمان یک میز خاص و زیبا برای یلدا را به سادگی طراحی کنید. می توانید تمام ظروف و لوازم شب یلدا را داخل یک سینی مسی نیز قرار دهید و سپس آن را روی میز یا کرسی بگذارید.

12- استفاده از پوست هندوانه به عنوان ظرف، یک ایده مجذوب کننده تزیین شب یلدا مخصوص نوعروس

یکی دیگر از ایده های خاص و زیبا برای شب چله نوعروس این است که هندوانه را به شکلی مجذوب کننده تری سرو کنید. برای این کار تنها باید چند دقیقه وقت بگذارید و این روش خلاقانه را انجام دهید. برای این ایده یلدایی ساده و مقرون به صرفه ابتدا باید پوست هندوانه را نصف کنید. سپس هندوانه ها را با اسکوپ بستنی به صورت گرد از داخل آن خارج کنید.

وقتی پوست هندوانه را کامل خالی کردید، در پایان همه این اسکوپ های هندوانه را همراه با میوه هایی مثل انگور، توت، توت فرنگی و حتی اسکوپ های خربزه داخل پوست هندوانه بریزید و روی سفره شب یلدا قرار دهید. برای این کار به جای اسکوپ می توانید از قالب های فلزی کوچک به شکل های مختلف نیز بهره ببرید.

13- درست کردن نمادهای یلدا با نمد، از برترین ایده های یلدایی

درست کردن نمادهای یلدا مثل هندوانه و انار با نمد می تواند جلوه بیشتری به سفره یلدای شما ببخشد. برای این کار می توانید با نمد قرمز، سفید، سبز و مشکی شکل هندوانه را درست کنید. می توانید نمد قرمز را به شکل انار ببرید. سپس در بخش زیر این نمادها یک سیخ چوبی فرو کنید و آن را داخل میوه، گلدان و یا هر جایی که دوست دارید بگذارید.

14- تزئین میز یلدا با برگ، برترین ایده تزئین سفره یلدا

برای تزئین میز شب یلدا می توانید به جای رومیزی، از برگ های پاییزی بهره ببرید. چند برگ پاییزی زیبا تهیه کنید. سپس در بخش های مختلف میز یلدایی خودتان از این برگ ها بهره ببرید. جلوه ای که برگ های پاییزی به میز شما می بخشند با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.

15- چیدن انار به همراه گل های قرمز در ظرف پایه بلند

یکی دیگر ایده های جالب شب یلدا این است که انار را در کنار گل های قرمز و زیبا داخل یک ظرف پایه بلند نقره ای بچینید و از آن یک وسیله تزیینی و دکوراتیو چشم نواز بسازید. برای درست کردن این ایده تزئینی برای شب یلدا می توانید از ظروف نقره ای، چوبی و یا ظروف قدیمی و کلاسیک بهره ببرید.

به منظور مجذوب کنندهیت بیشتر انارها داخل ظرف بهتر است از برگ های سبز رنگ بین انارها و گل ها بهره ببرید تا جلوه ظرف یلدایی شما بیشتر گردد. اضافه کردن چند میوه درخت کاج، بلوط و برگ های متنوع پاییزی می تواند زیبایی خیره کننده ای به تزئینات یلدایی شما ببخشد.

بیشتر بخوانید: چرا شب یلدا فال حافظ می گیریم؟

16- چند عکس چیدمان میز شب یلدا برای ایده تزیین یلدای 1400

سخن پایانی

همه ما دوست داریم در شب یلدا زیباترین میز را برای اعضای خانواده مان بچینیم. همواره لازم نیست برای به کار بردن ایده های یلدایی تازه جهت چیدن یک میز مجذوب کننده هزینه زیادی صرف کنید. گاهی اوقات با کمی خلاقیت و وقت گذاشتن برای ساخت لوازمی ساده و استفاده از چیزهایی که در منزل دارید، می توانید شکیل ترین و زیباترین چیدمان برای میز شب یلدا را طراحی کنید.

نوشته های مرتبط

همه چیز درباره 13 تا از خوراکی ها و نمادهای شب یلدا

16 ایده جالب برای جشن تولد شیک و مقرون به صرفه

با این 5 ویتامین و مکمل غذایی حسابی وزن کم کنید و لاغر شوید

طرز تهیه سالاد مدیترانه ای به 6 روش

منبع: افق کوروش
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1338

به "چند ایده یلدایی ، 30 ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند ایده یلدایی ، 30 ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید