چگونگی اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا برای درمان مبتلایان اعلام شد

به گزارش تور ارمنستان، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران چگونگی اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا برای درمان مبتلایان را اظهار داشت.

چگونگی اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا برای درمان مبتلایان اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه کماکان ممکن است در تهران شاهد امواج جدیدی از بازگشت و گسترش شیوع کرونا باشیم، گفت:امیدواریم آمادگی درمانی بیمارستان ها بیش از گذشته در کشور حفظ شود.

وی با بیان اینکه نیرو های حوزه درمان و بهداشت خدمات ارزنده ای را تا به امروز ارائه داده اند، اعلام کرد: هر چه از زمان شیوع این بیماری می گذرد، ممارست و تجارب کادر درمان بیشتر می شود؛ ضمن اینکه پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان و برطرف شدن مسائل آماری، سال های متمادی در شهر تهران با آن روبرو بودیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از شکل گیری همکاری مستمر شهرداری تهران با معاونین امور بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی با هدف غربالگری بیماران و با همت مراقبین سلامت خبر داد.

زالی اظهار امیدواری کرد: با انجام این غربالگری در شهر تهران به ویژه در افرادی که علائم بالینی خفیف دارند و نیازی به مراجعه به مراکز درمانی ندارند، بتوانیم موارد بیشتری از بیماری کووید 19 را شناسایی کنیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه اهدا پلاسمای خون بهبود یافتگان به کرونا در بیمارستان بقیه الله و مسیح دانشوری در حال انجام است، خاطر نشان کرد: این پروژه عملیاتی در حال انجامست و صرفا مستلزم اهدا پلاسما توسط بهبود یافتگان به کووید 19 یک ماه پس از بهبودی است.

وی با اشاره به اینکه میزان اثرگذاری روش کمک درمانی اهدا پلاسمای خون نیازمند مستندات بیشتر بالینی است، اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه این روش کمک درمانی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید است، در روز های آینده آمار اولیه پلاسما درمانی به عنوان یک مداخله اثر بخش اجرایی شود تا بتوانیم خبر های خوبی از نتایج امید بخش آن به مردم ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 310

به "چگونگی اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا برای درمان مبتلایان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا برای درمان مبتلایان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید