2 دوره آموزش صنایع دستی در ایلام برگزار می گردد

به گزارش تور ارمنستان، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایلام از برگزاری دو دوره آموزش صنایع دستی درشهرستان های ایلام و ایوان اطلاع داد.

2 دوره آموزش صنایع دستی در ایلام برگزار می گردد

به گزارش تور ارمنستان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، نورالدین محسنی با اعلام این خبر اظهار کرد: دو دوره آموزش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در شهرستان های ایلام و ایوان با همکاری اداره میراث فرهنگی ایوان با شرکت 40 نفر برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه هدف از برگزاری این دوره ها ایجاد اشتغال در میان جوانان ایلامی علاقه مند به این رشته صنایع دستی است، اضافه نمود: با توجه به اینکه مواد اولیه این رشته در استان نیز یافت می گردد یکی از مزایای قابل توجه برای هنرمندان این رشته به شمار می رود.

او توضیح داد: کلاس های آموزشی طی دو ماه مجموعاً 300 ساعت، هر هفته برای علاقه مندان به صورت پیوسته تشکیل می گردد که پس از خاتمه دوره مقدماتی و با توجه به آزمون اخذ شده گواهینامه آموزشی برای شرکت کنندگان نیز صادر می گردد.

محسنی اظهار داشت: تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی یک حرفه هنری متنوع است و با توجه به جذابیت این سنگ ها امکان بازاریابی و فروش در داخل و خارج کشور به نحو مطلوب تری وجود دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 5

به "2 دوره آموزش صنایع دستی در ایلام برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 دوره آموزش صنایع دستی در ایلام برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید