آغاز بهره برداری آزمایشی بزرگترین طرح استحصال اتان در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش تور ارمنستان، طرح ملی و عظیم اتان گیری از گاز طبیعی در شهرستان مُهر استان فارس و عسلویه بوشهر به بهره برداری رسید.

آغاز بهره برداری آزمایشی بزرگترین طرح استحصال اتان در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، طرح ملی و بزرگ اتان گیری از گاز طبیعی در شهرستان مُهر استان فارس و عسلویه بوشهر به بهره برداری رسید.

صبح امروز و درجریان سفر یک روزه محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به مناطق صنعتی دو استان بوشهر و فارس، مجتمع استحصال اتان پارسیان با ظرفیت ورود 75 میلیون مترمکعب گاز در روز به طور آزمایشی به بهره برداری رسید.

دراین مراسم که مدیران عامل هلدینگ انرژی، گروه اقتصادی تدبیر، شرکت نفت پارس و شرکت پالایش پارسیان سپهر حضور داشتند، با دستور محمد مخبر فرایند اتان گیری دراین مجموعه آغاز شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام پس از بازدید هوایی ازاین مجموعه بزرگ که در شهرستان مُهر استان فارس قراردارد، درجمع خبرنگران گفت: با افتتاح این پالایشگاه گام بلندی در حوزه محیط زیست و جلوگیری از وجود مواد آلاینده در گاز طبیعی و همچنین جلوگیری از خام سوزی مواد ارزشمند داخل گاز طبیعی که در مصارف خانگی تبدیل به دود و مواد آلاینده میشود برداشته شد.

وی افزود: میزان خوراک ورودی این مجموعه روزانه 75 میلیون مترمکعب یعنی معادل تولید گاز در سه فاز پارس جنوبی و تولیدات آن سالانه 3.3 میلیون تن انواع ال پی جی و کاندنسیت است که 2 میلیون تن ازاین محصولات صادر خواهد شد که مبلغ قابل توجه یک میلیارد دلار ارزآوری در سال برای کشور خواهد داشت.

مخبر به فناوری استفاده شده دراین مجتمع اشاره کرد و گفت:به جرأت ادعا میکنیم که به روزترین تکنولوژی و فناوری های روز جهان دراین حوزه با تکیه بر دانش متخصصین داخلی دراین پالایشگاه به کار گرفته شده و با راه اندازی آن جهش قابل توجهی در صنعت نفت کشور رخ خواهد داد.

وی افزود: از دیگر ویژگی های متمایز این مجموعه، توان بازیافت 95 درصدی اتان است که بالاترین توان خلوص در کشور به حساب می آید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به بحث ایجاد اشتغال ازطریق بهره برداری ازاین طرح گفت: یکی از اهداف ستاد در اینگونه پروژه ها تاکید برایجاد اشتغال و توسعه مناطق محروم است، درهمین طرح بیش از 5000 شغل مستقیم و حدود 20 هزار شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: در سال جهش تولید و تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه، راه اندازی طرح ملی استحصال اتان که تا خاتمه امسال به بهره برداری کامل خواهد رسید، نگینی بر تولید ملی و نماد توان متخصصان داخلی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 893

به "آغاز بهره برداری آزمایشی بزرگترین طرح استحصال اتان در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز بهره برداری آزمایشی بزرگترین طرح استحصال اتان در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید