اجرای 1318 طرح اقتصادی و زیربنایی برکت در نصف جهان

به گزارش تور ارمنستان، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای 1318 طرح توانمندسازی اقتصادی، اشتغال زایی، زیربنایی و عمرانی در استان اصفهان خبر داد.

اجرای 1318 طرح اقتصادی و زیربنایی برکت در نصف جهان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از اجرای 1318 طرح توانمندسازی اقتصادی، اشتغال زایی، زیربنایی و عمرانی در استان اصفهان خبر داد.

امیرحسین مدنی که به منظور از بازدید از طرح های اشتغال زایی و عمرانی بنیاد برکت به استان اصفهان سفر کرده است، با بیان این مطلب اضافه نمود: بنیاد برکت تا به امروز در مجموع یک هزار و 318 طرح اقتصادی و زیربنایی را با حجم سرمایه گذاری 2850 میلیارد ریال در مناطق محروم و کم برخوردار استان اصفهان عملیاتی کرده است.

وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در استان اصفهان گفت: از یک هزار و 318 طرح مذکور، یک هزار و 167 پروژه مربوط به حوزه توانمندسازی اقتصادی با 1890 میلیارد ریال اعتبار می شود و 151 پروژه با 946 میلیارد ریال اعتبار به بخش های زیربنایی و عمرانی اختصاص دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره فعالیت های زیربنایی این بنیاد توضیح داد: از 151 پروژه زیربنایی برکت در استان اصفهان، 81 پروژه به بهره برداری کامل رسیده است. 92 پروژه نیز شامل ساخت مدرسه می شود که نزدیک به 600 کلاس درس را در برمی گیرد که از این تعداد، 37 مدرسه تحویل شده است. همچنین ساخت حدود 27 مدرسه در حال اجرا و بقیه نیز ابلاغ شده است.

مدنی ادامه داد: تا به امروز 17 مسجد را در استان اصفهان افتتاح کرده ایم و 42 پروژه زیربنایی دیگر در حوزه های مختلفی همچون راه سازی و آب رسانی در حال اجراست.

وی درباره فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت در حوزه طرح های اجتماع محور در استان اصفهان نیز توضیح داد: تا به امروز 1150 طرح اجتماع محور با 1100 میلیارد ریال حجم کل سرمایه گذاری و مشارکت در 8 شهر و 140 روستای استان به بهره برداری رسیده که ایجاد 3450 شغل را به دنبال داشته است. همچنین 600 طرح دیگر نیز در شرف راه اندازی است.

مدنی تاکید کرد: بنیاد برکت برای سال 99 نیز اجرای 1250 طرح اجتماع محور را در دستور کار دارد که باعث ایجاد 3750 شغل در مناطق محروم و روستایی استان خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت 12 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت در استان اصفهان بیان نمود: 8 شهر اصفهان، مبارکه، اردستان، شهرضا، فلاورجان، خمینی شهر، دهاقان و خور و بیایانک تحت فعالیت¬ های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت قرار دارند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد در بخش سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی با 7 بنگاه در استان اصفهان از جمله در شهر های گلپایگان، مورچه خورت و اردستان مشارکت داشته و این واحد های اقتصادی را تحت حمایت خود گرفته است.

مدنی از مشارکت بنیاد برکت در ساخت بیمارستان 64 تختخوابه امام رضای تیران و کرون و مرکز جامع سرطان نجف آباد خبر داد و اضافه نمود: بنیاد برای مرکز جامع سرطان نجف آباد 100 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته و این مرکز در حال ساخته شدن است.

وی بیان کرد: 370 خانه از 3500 مسکنی که قرار است با مشارکت بنیاد برکت برای خانواده های دارای حداقل دو معلول در سطح کشور ساخته شود، در استان اصفهان احداث خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به دیدارش با عباس رضایی، استاندار اصفهان نیز گفت: در این جلسه که معاونان استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان نیز حضور داشتند مقرر شد که طرح های مورد نظر در حوزه های اشتغال، سرمایه گذاری و عمرانی و زیربنایی در استان اصفهان آماده و برای بررسی و اجرا به بنیاد ارائه شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 463

به "اجرای 1318 طرح اقتصادی و زیربنایی برکت در نصف جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 1318 طرح اقتصادی و زیربنایی برکت در نصف جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید