اساسنامه کمیته ملی المپیک اصلاح شد

به گزارش تور ارمنستان، تهران (پانا) - هیات وزیران با اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک به منظور رفع ایراد شورای نگهبان موافقت کرد.

اساسنامه کمیته ملی المپیک اصلاح شد

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، هیات وزیران در جلسه روز گذشته در خصوص رفع ایرادات وارده به اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک موافقت و به موجب آن مقرر شد تا اصلاحاتی جزیی ذیل در این اساسنامه لحاظ شود.

- مقرر شد عبارت ها با هماهنگی کمیته المپیک به صورت فارسی ذکر شود.

- همچنین در تعریف کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران (NOC)، از آن به عنوان نهاد عمومی غیردولتی و غیرانتفاعی با شخصیت حقوقی مستقل یاد شده که با مدت فعالیت نامحدود، دارای استقلال مالی و به دور از هرگونه گرایش های نژادی و سیاسی و بدون هرگونه تبعیض است و در چارچوب مفاد منشور المپیک و با رعایت قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.

- کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در امور اجرایی، اداری و سایر موارد ذی ربط تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

- همچنین در اساسنامه یاد شده، منظور از اخلاق ورزشی، رعایت مقررات ورزشی از جمله مقابله با زورافزایی، تبانی، زدوبند، رشوه و عدم توهین نژادپرستانه و آشناساختن ورزشکاران به ارزش های معنوی ورزش و… است که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان اولویت ها و اقدامات اساسی حوزه فرهنگی ورزش کشور به آنها اشاره شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1105

به "اساسنامه کمیته ملی المپیک اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسنامه کمیته ملی المپیک اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید