چرا چوپان قهرمان نشد؟ ، از حضور گرگ ایرانی در افتتاحیه تا فینال را ببینید !

به گزارش تور ارمنستان، هادی چوپان ورزشکار ایرانی پیروز شد در مسابقات جهانی مستر المپیای 2021 مقام سوم و جایزه مردمی را از آن خود کند.

چرا چوپان قهرمان نشد؟ ، از حضور گرگ ایرانی در افتتاحیه تا فینال را ببینید !

به گزارش خبرنگاران، پس از آنالیز اولیه در روز آدینه که با حضور ورزشکاران جدیدی چون هانتر لابرادا و نیک واکر همراه بود، در نهایت داوران بار دیگر ممدوح السبیای معروف به بیگ رامی را به عنوان قهرمان مسابقات مستر المپیا معرفی کردند. این در حالی است که بیگ رامی در دور قبلی این مسابقات هم عنوان قهرمانی را از آن خود نموده بود.

برندون کری، قهرمان مستر المپیای 2019 هم در رتبه دوم نهاده شد تا مقام سوم به هادی چوپان معروف به گرگ ایرانی برسد که رتبه خود را نسبت به سال گذشته یک رده ارتقا داد. جایزه نفر اول این مسابقات 400 هزار دلار، جایزه نفر دوم 150 هزار دلار و جایزه نفر سوم 100 هزار دلار است.

در دور اول 6 نفر از شرکت کنندگان شامل نیک واکر، هادی چوپان، بیگ رامی، برندون کری، هانتر لابرادا و ویلیام بوناک در کنار هم نهاده شدند و چوپان نمایشی داشت که به عقیده بسیاری از طرفداران و اعضای رسانه برترین سطح از عملکردش را نشان می داد.

چوپان، بیگ رامی و کری بار دیگر در روز شنبه هم روی صحنه حاضر شدند و برترین نمایش ممکن را بدون ذره ای اشتباه از خود ارائه کردند. همین باعث شد تا بسیاری باور داشته باشند که داوران کار سختی را در این دوره در پیش نداشتند.

علاوه بر مقام ارزشمند سوم و جایزه 100 هزار دلاری، هادی چوپان جایزه مردمی این مسابقات را که بر اساس رای طرفداران اهدا می گردد از آن خود کرد. این دومین بار است که جایزه مردمی مسابقات مستر المپیا به این ورزشکار ایرانی می رسد.

بیگ رامی مصری الاصل دوباره قهرمان جهان شد. این ماهیگیر سابق سرنوشتی خواندنی دارد و ستاره احترام برانگیزی در جهانی بدنسازان حرفه ای است

چرا چوپان قهرمان نشد؟

اولین حضور هادی چوپان در مسابقات مستر المپیا در سال 2019 بود که پیروز شد در آن سال رتبه سوم را به خود اختصاص دهد که به نوبه خود یک رکورد بی نظیر به شمار میرود. این ورزشکار در هر دوره حضورش در این مسابقات نشان داده که رقیبی جدی است و پتانسیل تبدیل شدن به قهرمان جهان را دارد. او سال جاری هم در آستانه کسب عنوان قهرمانی قرار داشت اما در نهایت جایزه مردمی را از آن خود کرد.

مشخصا داوران در مسابقات آزاد مردان برای ابعاد بدن اهمیت زیادی قائل هستند و به همین علت بیگ رامی و برندون کری پیروز شدند بالاتر از چوپان قرار بگیرند. کری می دانست که برای هم سطح شدن با ورزشکاری مانند بیگ رامی باید ابعادش را افزایش دهد.

با این حال هادی کمی از ابعادش را کاهش داد و تصمیم گرفت روی نقاط قوت خودش مانور دهد. او برترین ژست گیری را هم روی صحنه داشت و اگر فقط کمی حجم بیشتری داشت شاید شرایط کاملا فرق می کرد.

یکی از اشتباهات هادی چوپان این بود که او بسیار دیرهنگام ژست می گرفت. همین باعث می شد که او فرصت کمی برای به نمایش درآوردن عضلاتش داشته باشد چرا که باید بلافاصله به سراغ حرکت بعدی می رفت. او باید در این زمینه بسیار پیشرفت کند تا بتواند برابر بیگ رامی بایستد.

چوپان: اینجا آخر تناسب اندام در جهان است

این ستاره ایرانی بدنسازی جهان قبلا درباره مسابقات مسترالمپیا گفته بود: این مسابقات حدود 70 سال است برگزار می گردد و مسابقه ای است که پیشرفته ترین عضلات انسانی را معرفی می نماید. آن 5 نفری که در این مسابقات مقام اول تا پنجم را به دست می آورند کسانی هستند که بیشترین پرورش اندام انسانی را داشته اند. مثلا یک شخص عادی نمی داند شکم چه اندام هایی دارد. عضلات انسان وقتی بزرگ می گردد چه شکلی می گردد. یا اینکه رگ های انسان وقتی روی بدن می آید بدن به چه شکل می گردد. مباحث علمی دارد. کسی که بخواهد به این مسابقات ورود کند باید مجوز بگیرد. اگر طلا گرفتی مستقیم به مسابقات مسترالمپیا می روی اما اگر نگرفتی باید امتیاز جمع کنی تا به آن صندلی برسی. پایه مدالی و قهرمانی آن در سطح المپیک است.

چوپان می گوید: در سال یک نفر مستر المپیا می گردد و مجسمه را می برد. کسی که مجسمه را می گیرد آخر تناسب اندام آن سال است. مرد اول تناسب اندام جهان است. مسابقه ای است که در این 70 سالی است که برگزار می گردد اولین ایرانی که در آن شرکت کرد زنده یاد بیت الله عباس پور بود که در دسته 96 کیلوگرم نفر پنجم بود. بعد از آن دومین نفر من بودم که در اولین حضور نفر سوم مسابقات شدم. این اولین مدالی است که به نام کشوری در قاره آسیا ثبت شده است. افتخاری بود که توانستم به نام ایران مقام بیاورم و پرچم ایران را بالا ببرم.

منبع: خبر ورزشی

این مطلب از گروه وب گردی است و تنها جنبه تفریح دارد.

منبع: رکنا
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1250

به "چرا چوپان قهرمان نشد؟ ، از حضور گرگ ایرانی در افتتاحیه تا فینال را ببینید !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا چوپان قهرمان نشد؟ ، از حضور گرگ ایرانی در افتتاحیه تا فینال را ببینید !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید