افزایش مشارکت محققان در پروژه های فناورانه علوم شناختی

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش خبرنگاران، در پی فراخوان های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای مشارکت و فعالیت اساتید، محققان و متخصصان برای ارایه و اجرای طرح ها و ایده های پژوهشی درحوزه های مختلف دانش علوم شناختی، استقبال آنان جهت همکاری و خلق محصولات و نوآوری های فناورانه افزایش یافته است.

افزایش مشارکت محققان در پروژه های فناورانه علوم شناختی

در نوزدهمین فراخوان این ستاد حدود 30 طرح پژوهشی در قالب شصت خاتمه نامه ترکیبی کارشناسی ارشد و دکتری به منظور توسعه فناوری و خدمات شناختی و دستیابی به دستاوردهای یکپارچه، به ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارایه شد.

در این مرحله از فراخوان محققان و اساتید از بیست دانشگاه در سطح کشور با ارسال ایده ها و طرح های پژوهشی خواستار مشارکت و فعالیت در حوزه های دانش علوم و فناوری های شناختی از جمله در حوزه علوم اعصاب، روانشناسی، مهندسی، مدل سازی و خلق محصولات و فراوریات نوآورانه و خلاقانه در حیطه دانش علوم شناختی شدند.

طرح های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصاً در حوزه علوم پایه، مشروط به معین بودن فازهای بعدی طرح برای برطرف نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد آنالیز و حمایت قرار می گیرند .

ستاد علوم شناختی در راستای سیاست های خود درصدد است با حمایت از طرح های پژوهشی، زمینه ترویج دانش، فراوری فناوری و خدمات شناختی را در سطح کشور فراهم نموده و انگیزه فعالیت های علمی و تحقیقاتی اساتید، محققان و پژوهشگران در حوزه های علوم و فناوری های شناختی توسعه یابد.

در پی چندین مرحله فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی درقالب طرح های دسته ج به منظور افزایش هم افزایی خاتمه نامه ها و رساله های دانشجویی و در راستای تحقق اهداف مصوب درحوزه علوم شناختی بیش از دویست طرح پژوهشی محققان، اساتید، پژوهشگران و متخصصان از مراکز و موسسات آموزش علمی و تخصصی در ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی مورد تصویب نهاده شد که تا به امروز چهل و پنج ایده و طرح پیشنهادی به اتمام رسیده است.

طرح های مصوب در این فراخوان ها در حوزه های روانشناسی، آموزش و پرورش، زبانشناسی، علوم اعصاب، مدلسازی، نگاشت مغز، مدیریت، روانشناسی و آزمون های روانسنجی از سوی محققان و پژوهشگران در سطح کشور در حال انجام است.

براساس سیاست های راهبردی و اهداف ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای تشویق محققان به مشارکت فعال تر در حوزه دانش علوم شناختی سال جاری اندازه حمایت از طرح های دستهج تا سقف یک میلیارد ریال افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1564

به "افزایش مشارکت محققان در پروژه های فناورانه علوم شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مشارکت محققان در پروژه های فناورانه علوم شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید