ایده های خلاق در حوزه سلامت دیجیتال حمایت می گردد

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، الزام افراد به رعایت نکات بهداشتی، بیش تر از گذشته ضرورت پیدا نموده و فناوری های دیجیتال به ابتکارهایی برای رعایت این الزام منجر شده است.

ایده های خلاق در حوزه سلامت دیجیتال حمایت می گردد

پیشرفت فناوری، همراه با شکاف برجسته در دسترسی به بهداشت و درمان در خاورمیانه و آفریقا، کارآفرینان منطقه را به ابتکار و ایجاد راه چاره های پیشرفته بهداشت دیجیتال برای مقابله با این چالش ها واداشته است. تغییر بنیادی نگرش نسبت به سلامت دیجیتال که به وسیله فناوری های موجود امکان پذیر شده است، نوید دسترسی به مراقبت های بهداشتی را به صدها میلیون انسان می دهد.

در شکل دیجیتال این فرآیند، سه چالش اصلی، دسترسی، کیفیت و هزینه هستند. نوآوری ها در سلامت دیجیتال بر افزایش دسترسی با کیفیت بهتر و هزینه های کمتر برای بیمار، ارائه دهنده و پرداخت نماینده متمرکز است. با توجه به عرضه و تقاضای نامتعادل برای مراقبت های بهداشتی در خاورمیانه، که ناشی از افزایش هزینه مراقبت های بهداشتی، افزایش جمعیت، افزایش بیماران مسن و شیوع بیماری های غیر واگیر است، زمان و نحوه دسترسی و اجرای راهکارهای دیجیتال اهمیت بسیاری دارد.

با توجه به این ضرورت، طرح هلثینو تشکیل شده است؛ در این طرح قرار است از شرکت های خلاق حوزه سلامت دیجیتال حمایت گردد.

بنابراین افراد دارای ایده برای راه اندازی شرکت خلاق در حوزه سلامت، شرکت های خلاق و مجموعه های فعال در این حوزه، صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر و شتاب دهنده ها، می توانند زنجیره اجرایی این طرح را در کشور ایجاد نمایند.

تیم های خلاقی که ایده ای در حوزه های سلامت دیجیتال دارند، می توانند با شرکت در این طرح تا سقف 150 میلیون تومان از تسهیلات کم بهره و با تنفس برخوردار شوند.

اگر این تیم با یک شتاب دهنده همکاری کند یا شتاب دهنده ای باشد که تیم هایی در این حوزه دارد، می تواند تا سقف 300 میلیون تومان به صورت سرمایه گذاری دریافت کند.

بعلاوه کسب و کارهایی که پیروز به جذب سرمایه از هر صندوق پژوهش و فناوری شوند در این طرح می توانند تا حداکثر 4 برابر مبلغ جذب سرمایه را در قالب تسهیلات دریافت نمایند.

فارغ از تسهیلات اقتصادی، حمایت های دیگری هم از این شرکت ها و تیم های خلاق به عمل می آید که از جمله آنها می توان به ارائه خدماتی مانند فضای استقرار، زیرساخت و سرور و مارکتینگ اشاره نمود. بعلاوه با شرکت در این طرح می توان از خدمات سرویس دهندگان پلتفرم راه نوآوری و شبکه نوآوری دیجیتال به صورت رایگان استفاده کرد.

کارگزار ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با این هدف پیشرفته است تا جنبه های مختلف اقتصاد دیجیتال را رصد کند. با استفاده از متخصصان علم مدیریت در حوزه تکنولوژی، داده کاوی و … گردآوری و تحلیل داده در حوزه های دانشی، فناورانه و کاربردی اقتصاد دیجیتال انجام می گردد تا بدین وسیله گامی در راستای پر کردن شکاف دیجیتال کشور برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1332

به "ایده های خلاق در حوزه سلامت دیجیتال حمایت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های خلاق در حوزه سلامت دیجیتال حمایت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید