تهران باید به مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل گردد

به گزارش تور ارمنستان، علوی گفت: تهران باید مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل گردد، نه اینکه در جایگاه یک شاهراه ارتباطی باقی بماند.

تهران باید به مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل گردد

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، سیداحمد علوی عضو شورای شهر تهران در تذکر قبل از دستور خود در جلسه بیست و نهم شورای شهر تهران که امروز یکشنبه چهاردهم آذر ماه امسال برگزار گردید، اظهار کرد: پس از گذشت حدود 2 سال از اولین روز های همه گیری کرونا که همه صنوف به ویژه صنعت پر رونق گردشگری را در دنیا تحت الشعاع قرار داد، در روز های اخیر شاهد بازگشت آرام آرام رونق به گردشگری هستیم.

وی گردشگری را صنعتی خواند که قبل از شیوع کرونا در حال عبور از صنعت نفت در دنیا بود و اضافه کرد: متاسفانه این صنعت با سد کرونا متوقف شد و ضربه سنگینی خورد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران ادامه داد: اکنون که با واکسیناسیون عمومی در کشور های صاحب صنعت گردشگری و همینطور کشور خودمان شاهد کمتر شدن محدودیت ها هستیم، بار دیگر چرخ صنعت گردشگری به حرکت درآمده است.

وی با اشاره به اقدام قابل تقدیر شهرداری تهران در برگزاری اجلاس دنیای گردشگری شهری گفت: با تقدیم دعوتنامه اجلاس گردشگری شهری به دبیر کل سازمان دنیای گردشگری ملل متحد (unwto) در حاشیه نشست مجمع عمومی اعضای وابسته این سازمان در اسپانیا که قرار است به میزبانی تهران برگزار گردد، شاهد روز های درخشان گردشگری شهری در تهران خواهیم بود.

علوی این اقدام را نوید بخش رونق گردشگری شهری در تهران خواند و تاکید نمود: به همین بهانه ضروری است که از شهرداری تهران و شرکت نوسازی عباس آباد که به عنوان عضو وابسته unwto ابتکار برگزاری اجلاس گردشگری شهری که به حق یکی از موضوعات مغفول مانده شهرداری تهران بود را در دست گرفته اند، تقدیر کنیم.

وی یادآور شد: این اتفاق می تواند علاوه بر رونق گردشگری شهری در تهران، به رونق سایر مشاغل نیز یاری کند، مشاغلی که همگی تحت تاثیر کرونا دچار آسیب شده بودند و حالا فرصت مناسبی پیش آمده تا با رونق گردشگری شهری به آن ها نیز یاری گردد.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد تا تهران به مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل گردد، نه اینکه در جایگاه یک شاهراه ارتباطی باقی بماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1324

به "تهران باید به مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران باید به مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید