جهانگیری: کار های بزرگی در مقاوم سازی مسکن روستایی انجام داده ایم

به گزارش تور ارمنستان، معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید کار های بزرگی در حوزه آب رسانی و مقاوم سازی مسکن روستایی انجام داده و تمام کوشش خود را برای رونق بخشیدن به مناطق روستایی و عشایری به کار بسته است.

جهانگیری: کار های بزرگی در مقاوم سازی مسکن روستایی انجام داده ایم

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه سیاسی تور ارمنستان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای عالی اداری با اشاره به یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه در مورد عشایر، گفت: جامعه عشایری جامعه ای بسیار پرکوشش و زحمتکش است که نقش موثری در امنیت غذایی و بی نیازی کشور به بعضی محصولات کشاورزی و دامپروری ایفا می نماید.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: نقش جامعه روستایی و عشایری کشور در بخش فراوری و اقتصاد کشور بسیار مهم است و دستگاه های اجرایی باید کوشش های خود را برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به آن ها افزایش دهند.

وی همچنین با اشاره به اقدامات دولت در مناطق روستایی در سال های اخیر گفت: گاز رسانی در مناطق روستایی طی سال های فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از میزان گازرسانی در تمام ادوار گذشته بوده است به نحوی که از ابتدای انقلاب اسلامی تا زمان این دولت به 14 هزار روستا گازرسانی شده بود و از ابتدای دولت یازدهم تا کنون نیز به بیش از 14 هزار روستا گازرسانی شده است.

جهانگیری اضافه کرد: دولت تدبیر و امید اقدامات و کار های بزرگی نیز در حوزه آبرسانی، احداث جاده ها و مقاوم سازی مسکن روستایی انجام داده و تمام کوشش خود را برای رونق بخشیدن به مناطق روستایی و عشایری به کار بسته است.

در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دادگستری، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و استاندار تهران نیز حضور داشتند، معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی گزارشی از جلسات برگزار شده برای آنالیز طرح اصلاح ساختار موسسات آموزشی و پژوهشی وزارت جهاد کشاورزی ارائه کرد که پس از تشریح ضرورت های موجود برای اصلاح ساختار سازمانی، حذف واحد های موازی و سازماندهی مراکز و موسسات تحقیقاتی وابسته به این وزارتخانه، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ و این طرح با اعمال بعضی اصلاحات به تصویب رسید.

در ادامه این جلسه طرح تغییر عنوان شورای عالی عشایر به شورای عالی عشایر و توسعه روستایی مورد بحث و آنالیز نهاده شد و اعضای شورا با این طرح به منظور هماهنگی در سیاست گذاری و برنامه ریزی کلان بین دستگاه های اجرایی در جهت رسیدگی به وضع جامعه روستایی و عشایر کوچ نشین کشور موافقت کردند.

طرح نگهداری و بهره برداری اماکن ورزشی توسط دهیاری ها از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که پس از بحث و گفتگو و ارائه دیدگاه ها و نظرات مختلف، به وزارت ورزش و جوانان اجازه داده شد حق بهره برداری و نگهداری از اماکن ورزشی واقع در روستا ها را با حفظ مالکیت دولت و تشخیص این وزارتخانه به دهیاری ها و بخش خصوصی واگذار کند.

طرح اصلاح و ابطال یکی از مصوبات شورای عالی (موضوع ضوابط تامین دستیاران ستادی دستگاه های کشور) به موجب رای دیوان عدالت اداری نیز در این جلسه مورد آنالیز و تصویب نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 128

به "جهانگیری: کار های بزرگی در مقاوم سازی مسکن روستایی انجام داده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: کار های بزرگی در مقاوم سازی مسکن روستایی انجام داده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید