حسن تفتیان: می خواهم سومین سفیدپوست زیر 10 ثانیه تاریخ باشم

به گزارش تور ارمنستان، حسن تفتیان در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به مسابقات کازانف قزاقستان و کسب سهمیه المپیک در این تونمنت بیان نمود: خوشحالم که در این تورنمنت هم سهمیه المپیک را کسب کردم و هم مسابقات جهانی را. ضمن اینکه رکورد جدیدی برای ایران ثبت کردم. خوشبختانه مسابقات در ارتفاع خوبی برگزار گشت و استادیوم و دیگر شرایط هم به دوهای سرعت خیلی کمک کرد تا رکوردهای خوبی ثبت شود.

حسن تفتیان: می خواهم سومین سفیدپوست زیر 10 ثانیه تاریخ باشم

وی درباره اینکه چرا بهترین رکوردهای ایران در پیست آلماتی ثبت می شود، گفت: در این مسابقات تمام شرایط برای دونده سرعت مهیا بود ولی موضوع اصلی این است که آیا در مسابقات دیگری هم شرکت می کنیم که خود را محک بزنیم؟ فقط به مسابقات تایلند رفته بودیم که آن هم کیفیت بالای نداشت و در آنجا رکورد 10.24 ثانیه را زدم.

ملی پوش دوهای سرعت ایران ادامه داد: چند دلیل برای رکوردهای خوب در آلماتی وجود دارد. اول اینکه این پیست در ارتفاع واقع شده که برای ورزشکاران سرعت عالی است. موضوع دیگر اینکه پیست آنجا سفت بوده و مختص دونده های سرعت است و یک نکته مهم نیز وزش باد است که به ورزشکاران سرعت خیلی کمک می کند. بهرحال برای رکوردهای دوی سرعت باید ابر و باد و مه و خورشید و فلک کمک کنند تا یک رکورد خوب ثبت شود.

تفتیان درباره اینکه نیاز به حضور در تورنمنت های سطح بالا دارد، گفت: من برنامه های خود را برای المپیک به فدراسیون داده ام. بر اساس برنامه مربی ام من نیاز به 5 ماه اردوی خارج از کشور و حضور در 5 یا 6 مسابقه سطح اول دنیا دارم تا بتوانم با چهره های سرشناس دنیا از نزدیک رقابت کنم و استرسم را از بین ببرم.

وی ادامه داد: تا حالا اتفاق نیفتاده که با دوندگان مطرح دنیا رقابت کنم. من بولت را همیشه از تلویزیون دیده ام. جاستین گاتلین را همینطور. اگر در المپیک با این دونده ها همگروه شوم به طور حتم جلوی 100 هزار تماشاچی استرس بر من غلبه می کند و دست کم 30 درصد کارایی خودم را از دست می دهم. من نیاز به این دارم که قبل از المپیک با دوندگان سطح اول دنیا رقابت کنم که در المپیک دیگر ترسی برای رویارویی با آنها نداشته باشم.

تفتیان در پاسخ به این سوال که اگر همه برنامه های شما مهیا شود فکر می کنید در المپیک به چه رکوردی برسید، گفت: مربی ام گفته که می تواند تا آن زمان رکوردم را به 10 ثانیه برساند. من هدفم این است که به رکورد زیر 10 ثانیه برسم و سومین سفیدپوست تاریخ باشم که به رکورد زیر 10 ثانیه می رسد. اگر در المپیک به جمع 8 نفر نهایی برسم ارزش آن مثل کسب مدال در المپیک است چون شرایط دوی 100 متر المپیک با همه رشته ها فرق می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 63

به "حسن تفتیان: می خواهم سومین سفیدپوست زیر 10 ثانیه تاریخ باشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن تفتیان: می خواهم سومین سفیدپوست زیر 10 ثانیه تاریخ باشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید