خبرنگاران رییس دومای روسیه: انتخابات آمریکا نمایشی ساختگی است

به گزارش تور ارمنستان، مسکو - خبرنگاران - ویاچسلاو والودین رییس دومای (مجلس قانونگذاری) روسیه با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نمایشی ساختگی بیش نیست، توضیح داد: نخبگان این کشور کارگردان و صحنه گردان آن هستند.

خبرنگاران رییس دومای روسیه: انتخابات آمریکا نمایشی ساختگی است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش بامداد چهارشنبه خبرنگاران، والودین در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه 24 درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت و پیروزی یکی از دو نامزد از احزاب جمهوریخواه یا دمکرات در آن گفت: دوره این رویکرد بسر آمده است و سیستم چندحزبی موثرتر و مشروع تر است.

وی اضافه نمود: همه رویدادهای مربوط به انتخابات آمریکا که از تلویزیون نگاه می کنیم شوی ساختگی است که بین دو حزب جریان دارد و نخبگان در آن شرکت می نمایند و برای نامزد مورد نظر خود با همدیگر رقابت می نمایند.

رییس دومای روسیه با انتقاد از سیستم دو حزبی آمریکا یادآورشدکه سیستم دو حزبی با چند حزبی تفاوت اساسی دارد و در سیستم دو حزبی، احزاب دیگر به انتخابات راه نمی یابند.

وی ادامه داد: به همین دلیل سیستم کشور ما (روسیه) شفاف تر، موثرتر و مشروع تر است. در چنین سیستمی رای دهنده می تواند انتخاب خود را بکند.

والودین شرح داد که نکته اصلی برای ما این است که رویکرد استانداردهای دوگانه نباشد. اگر آمریکا این سیستم را برای انتخابات ریاست جمهوری خود برگزیده است می تواند از آن پیروی کند اما حق ندارد که به ما درس بدهد و بیاموزد.

رییس دومای روسیه توضیح داد: آمریکا اجازه ندارد به ما بیاموزد که چه زمانی و چگونه انتخابات برگزار کنیم. و چه سیستم حزبی باید داشته باشیم.

وی ادامه داد که زیرا اگر به توصیه های آمریکا توجه کنیم و از آنچه آنها می نمایند پیروی کنیم هیچ کس در روسیه از این رویکردها حمایت نخواهد کرد.

والودین یادآورشد: در حالی که همه در خصوص انتخابات سه روزه در روسیه سخن می گفتند در آمریکا رای گیری ممکن است بین چهار روز تا 45 روز برگزار گردد. علاوه بر آن در واقع رئیس جمهوری آمریکا را 538 انتخاب نماینده از مجمع انتخاب نمایندگان برمی گزینند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 692

به "خبرنگاران رییس دومای روسیه: انتخابات آمریکا نمایشی ساختگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس دومای روسیه: انتخابات آمریکا نمایشی ساختگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید