مسکو: اخراج دیپلمات هایمان از جمهوری چک را تلافی می کنیم

به گزارش تور ارمنستان، وزارت خارجه روسیه ضمن پوچ خواندن و محکوم کردن اتهامات علیه دیپلمات های خود در پراگ و تاکید بر تلافی اقدام به اخراج آن ها، نفوذ آمریکا را پشت این تصمیم جمهوری چک دانست.

مسکو: اخراج دیپلمات هایمان از جمهوری چک را تلافی می کنیم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه روسیه اتهامات علیه دیپلمات های خود در پراگ را محکوم کرد و آن را پوچ خواند و تاکید نمود مسکو به آن پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این وزارتخانه همچنین این اقدام را بی سابقه و تحریک آمیز خواند و آمریکا را پشت آن دانست. مسکو اظهار داشت: نمی توان نفوذ آمریکا را در پشت این تصمیم نادیده گرفت.

جمهوری چک روز گذشته از اخراج 18 دیپلمات روس به اتهام جاسوسی اطلاع داد. سفارت روسیه در پراگ نیز اظهار داشت که از وزارت خارجه چک اعلام اخراج 18 دیپلمات روس را دریافت نموده است.

آندری بابیش نخست وزیر چک و یان هاماتشیک وزیر خارجه چک روز شنبه اظهار داشتند که دولت این کشور تصمیم گرفت تا 18 دیپلمات سفارت روسیه را به دلیل دخالت سازمان اطلاعات روسیه در انفجار انبار تسلیحات در سال 2014 اخراج کند. پلیس چک هم دو تبعه روسیه را در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داد اما به طور مستقیم از ارتباط آن ها با این انفجار چیزی نگفت.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

این تحریم ها که بر اساس دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا وضع شده و از 14 ژوئن سال جاری اجرایی می شوند، شش شرکت روس فعال در زمینه تکنولوژی را نیز در بر می گیرند. در واکنش به این اقدام آمریکا مسکو هم از اخراج 10 دیپلمات آمریکایی از روسیه اطلاع داد و 8 مقام آمریکایی را در لیست تحریم های خود قرار داد.

مسکو روز گذشته نیز در واکنش به اقدام ورشو، پنج دیپلمات لهستانی را اخراج کرد. وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اظهار داشت: ما از سرعت هم صدایی ورشو با دولت آمریکا در درخواست از سه دیپلمات روس برای ترک لهستان آگاه شدیم. در مقابل، پنج دیپلمات لهستانی از روسیه اخراج خواهند شد.

وزارت خارجه لهستان پیشتر، سه کارمند سفارت روسیه در لهستان را به عنوان عنصر نامطلوب توصیف کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1007

به "مسکو: اخراج دیپلمات هایمان از جمهوری چک را تلافی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: اخراج دیپلمات هایمان از جمهوری چک را تلافی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید