دربخش مرکزی شهر تهران، حذف زوائد فیزیکی از روی درختان خیابان، ولی عصر (عج) آغاز شد

به گزارش تور ارمنستان، شهردار منطقه 11 گفت: با هدف رفع آسیب های وارده به درختان اجرای طرح مشارکت شهروندان باکارشناسان مرکز تام این منطقه برای حذف زوائد فیزیکی از روی درختان خیابان ولیعصر (عج) آغاز شد.

دربخش مرکزی شهر تهران، حذف زوائد فیزیکی از روی درختان خیابان، ولی عصر (عج) آغاز شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان در این باره توضیح داد: مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز (تام) این منطقه در سال 99 برای رفع مسائل و معضلات فضای سبز خیابان، ولی عصر (عج) طرحی را در این زمینه با هدف جلب مشارکت شهروندی آغاز کرده است.

آبادیان افزود: در این طرح ابتدا کارشناسان مرکز تام اقدام به شناسایی تمامی مسائل فضای سبز خیابان، ولی عصر (عج) کردند که یکی از معضلات مهم نصب زوائد فیزیکی به خصوص فرو بردن میخ به درختان (50 اصله درخت) بود که باعث آسیب جدی فیزیکی به درختان می شود.

شهردار منطقه 11 ادامه داد: کارشناسان مرکز تام توانستند با آموزش به کسبه در خصوص معایب نصب میخ به درختان نسبت به حذف زوائد فیزیکی آن ها را توجیه کنند. سپس با کمک شهروندان اقدام به حذف میخ ها از درختان کردند و محل زخمی شده توسط میخ با محلول بردوفیکس و اکسی کلرور مس شستشو داده شد.

پیش از این شهردار منطقه 11 از وجود چنار 82 ساله خیابان، ولی عصر (عج) و شناسایی 106 درخت چنار کهنسال خبر داده بود که برای تمام آن ها پرونده گیاهپزشکی تشکیل و همگی دارای شناسنامه شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 806

به "دربخش مرکزی شهر تهران، حذف زوائد فیزیکی از روی درختان خیابان، ولی عصر (عج) آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دربخش مرکزی شهر تهران، حذف زوائد فیزیکی از روی درختان خیابان، ولی عصر (عج) آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید