روسیه: ناتو مسئول مستقیم وخامت اوضاع در شرق اوکراین است

به گزارش تور ارمنستان، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: بی تفاوتی کشورهای غربی به عدم اجرای توافقات مینسک و تشویق مقامات کی یف در انتخاب راه چاره نظامی و مقصر جلوه دادن روسیه، دلیلی بر مسئولیت مستقیم ناتو در وخامت اوضاع در شرق اوکراین است.

روسیه: ناتو مسئول مستقیم وخامت اوضاع در شرق اوکراین است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الکساندر گروشکو معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری تاس بیان کرد که کشورهای غربی هیچ اقدامی انجام نمی دهند که از دولت اوکراین بخواهند تعهدات خویش در راستای تثبیت اوضاع در مناطق شرقی این کشور را عمل کند و بدین ترتیب ناتو خود مسئولیت مستقیم این قضیه را بر عهده دارد که مقامات کی یف را به سمت انتخاب راه چاره نظامی برای منطقه دونباس سوق داده است.

وی گفت: غرب به این دلیل که به اوضاع اوکراین از عینک ژئوپلیتیکی نگاه می نماید، هیچ اقدامی در جهت ترغیب مقامات کی یف برای بهبود اوضاع دونباس و انجام تعهدات خود، بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل انجام نمی دهد، بدین ترتیب ناتو مستقیماً مسئول وخامت اوضاع در مناطق شرقی اوکراین است.

به گفته وی، در روسیه شواهد بسیاری مشاهده شده که کی یف می خواهد اوضاع دونباس وخیم گردد، از جمله آنها نیروهای دولتی ابتدا خود آغاز استقرار تسلیحات سنگین در منطقه دونباس نمودند (که طبق توافقات مینسک منع شده) و به تیراندازی به سمت مواضع نظامیان دو منطقه دونتسک و لوهانسک پرداختند و این مسئله در گزارشات ناظرین سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز ثبت شده است.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین یادآور شد که ناتو با کمال میل به این بازی مقامات کی یف دامن می زند که روسیه را مقصر در مناقشه نظامی داخلی در مناطق شرق اوکراین جلو دهند.

به گفته وی، اگر ناتو واقعا می خواهد تا امنیت در این منطقه و بطور کلی در شرق اروپا تقویت گردد، باید از اظهارات غیرواقع بینانه درباره امکان عضویت اوکراین در این سازمان دست بردارد. آنها همچنین باید از مقامات کی یف بخواهند که تمامی شروط توافقات مینسک را اجرا نموده و تیراندازی به سمت مناطق دونتسک و لوهانسک را متوقف نمایند.

الکساندر گروشکو در این مصاحبه همچنین به تفسیر سخنان آندری تاران وزیر دفاع اوکراین درباره وجود تسلیحات هسته ای در شبه جزیره کریمه پرداخته و گفت: این ادعا نشان می دهد که او هیچ حرفی ندارد که درباره اجرای توافقات مینسک بزند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 997

به "روسیه: ناتو مسئول مستقیم وخامت اوضاع در شرق اوکراین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ناتو مسئول مستقیم وخامت اوضاع در شرق اوکراین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید