طرح های جدید صنعت آب و برق در کدام استان ها افتتاح می گردد؟

به گزارش تور ارمنستان، تهران (پانا) - سی و یکمین هفته پویش هر هفته #الف-ب-ایران فردا (سه شنبه، 18 آذرماه) رهاوردهایی برای استان های تهران، ایلام و گلستان در صنایع آب و برق به همراه خواهد داشت.

طرح های جدید صنعت آب و برق در کدام استان ها افتتاح می گردد؟

به گزارش ایرنا، دومین مرحله افتتاح طرح های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته#الف-ب-ایران فعالیت خود را از فروردین ماه سال جاری شروع کرد.

این مرحله از پویش، بهره برداری از طرح های مهم صنعت آب و برق را برای سراسر کشورمان در شرایط سخت تحریمی به همراه داشت و نشان داد با وجود شرایط سخت تحمیل شده به کشور، قطار سازندگی دولت تدبیر و امید زمین گیر نشده و همچنان با قوت رو به جلو در حرکت است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در هفته سی اُم این پویش گفت: از مجموع 250 پروژه سال جاری با سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومان، تا به امروز 140 پروژه به بهره برداری رسیده است.

برپایه این گزارش، اکنون این پویش به هفته سی و یکم خود رسیده و قرار است فردا پروژه هایی در استان های تهران، ایلام و گلستان در بخش آب و برق به بهره برداری برسد.

براساس اعلام وزارت نیرو، قرار است 17 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 569 میلیارد و 500 میلیون تومان در استان های تهران، ایلام و گلستان فردا در قالب سی و یکمین هفته پویش #هرهفته-الف-ب-ایران با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو افتتاح گردد.

بر این اساس، از 17 پروژه آماده افتتاح، یک پروژه در استان تهران، هشت پروژه در استان گلستان و هشت پروژه در استان ایلام خواهد بود.

آب رسانی به 43 روستا، تنها پروژه آماده افتتاح در استان تهران است که جمعیتی افزون بر 14 هزار خانوار را از نعمت آب شرب پایدار برخوردار می نماید.

پروژه های آماده افتتاح استان گلستان شامل مولد مقیاس کوچک 25 مگاواتی (سمند صنعت رستاک)، اصلاح و بهینه سازی 28 پروژه توزیع برق، پست ساده فوق توزیع بدراق ملا، افزایش ظرفیت پست انتقال گرگان، افزایش ظرفیت پست گنبد2، توسعه کلیدخانه 20 کیلوولت پست های عطاآلاد، کلاله، گرگان4و کردکوی، پروژه های اصلاح و بهینه سازی ایستگاه ها و خطوط و آب رسانی به 39 شهر و روستا است.

همچنین در استان ایلام نیز پروژه های پست 230.20 کیلوولت مورموری و اتصالات 230 کیلوولت آن، خط 63 کیلوولت سرآبله- لومار، توسعه کلیدخانه پست 132.20 کیلوولت دهلران 2، فاز نخست نیروگاه مقیاس کوچک ایلام به ظرفیت 2.5 مگاوات، توسعه و بهینه سازی پست 230.63 کیلوولت ایلام و آب رسانی به هشت روستا به بهره برداری خواهد رسید.

این پروژه ها با هدف یاری به کمبود فراوری شبکه سراسری، جلوگیری از اعمال خاموشی، افزایش پایداری شبکه و تامین برق مستمر، افزایش پایداری شبکه انتقال، یاری به تامین احتیاج مصرف انرژی مشترکان، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، افزایش قابلیت اطمینان پست های تغذیه شونده از باس بارهای 63 کیلوولت و جلوگیری از خاموشی مشترکان، جبران خسارت سیل و تامین آب شرب بهداشتی، افتتاح خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 764

به "طرح های جدید صنعت آب و برق در کدام استان ها افتتاح می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های جدید صنعت آب و برق در کدام استان ها افتتاح می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید