عضو شورای عالی سیاسی یمن: کسی که یمنی ها را می کشد، نمی تواند یاورشان باشد

به گزارش تور ارمنستان، یک عضو شورای عالی سیاسی یمن ضمن توصیه به ائتلاف سعودی مبنی بر جدی دریافت راه حل فراگیر ارائه شده توسط صنعا تأکید کرد، کسی که مردم یمن را می کشد، نمی تواند یاور آنها باشد.

عضو شورای عالی سیاسی یمن: کسی که یمنی ها را می کشد، نمی تواند یاورشان باشد

به گزارش گروه بین الملل تور ارمنستان، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن، شامگاه روز پنجشنبه، به ائتلاف سعودی توصیه کرد که راه فراگیر ارائه شده را جدی بگیرد و همچنین تأکید کرد که کسی که ملت یمن را می کشد، نمی تواند یاور آنها باشد.

ائتلاف سعودی چهارشنبه شب (دیشب) به صورت یکجانبه مدعی شد که به مدت دو هفته در یمن آتش بس می کند.

مقامات صنعاء در واکنش به این موضوع خاطرنشان کردند که آتش بس نیازمند راهکاری جامع است و باید مورد تأیید مردم یمن باشد.

محمدعبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده صنعاء خاطرنشان کرد که یمن راهکار ملی و فراگیر را به سازمان ملل درباره توقف کامل جنگ و پایان کامل محاصره ارائه دادیم (جزئیات بیشتر).

ارتش یمن نیز روز گذشته خاطرنشان کرد، حملات ائتلاف سعودی به رغم اعلام آتش بس یک طرفه همچنان ادامه دارد و نیروهای یمنی این حملات را بی پاسخ نخواهند گذاشت (جزئیات بیشتر).

به گزارش وبگاه خبری شبکه المسیره، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی در یمن در خصوص ادامه جنگ در یمن گفت که این اقدام نتیجه ای برای ائتلاف در پی نخواهد داشت.

وی همچنین خاطر نشان کرد که روز سه شنبه متن راه حل ملی و فراگیر به فرستاده سازمان ملل متحد ارائه شده است و وی نیز موافقت کرده که آن را به ائتلاف ارائه دهد.

این عضو شورای عالی سیاسی در یمن خطاب به کشورهای متجاوز خاطرنشان کرد که آنها همیشه طرح های پیشنهای یمن را می فهمند اما با این حال، از موضع ضعف وارد می شوند و گزینه تنش را انتخاب می کنند.

وی عربستان سعودی را مسئول عواقب ناشی از محاصره یمن خواند و به ریاض درباره ویرانی ها و تداوم محاصره یمن هشدار داد.

وی در ادامه گفت که ملت یمن با مقاومت و پایداری خود چهره حقیقی آمریکا و ابزارهای آن را که بزرگترین فاجعه انسانی را رقم زدند، نشان داده اند.

در همین ارتباط، این عضو شواری عالی سیاسی یمن در ارتباط با پایان دادن به جنگ گفته بود که توقف نهایی جنگ یمن به راهکار هایی جامع، واقعی و مورد تایید مردم یمن نیاز دارد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 328

به "عضو شورای عالی سیاسی یمن: کسی که یمنی ها را می کشد، نمی تواند یاورشان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو شورای عالی سیاسی یمن: کسی که یمنی ها را می کشد، نمی تواند یاورشان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید