فراخوان برای کشیدن دامنه اعتراضات به منطقه کردستان عراق

به گزارش تور ارمنستان، یکی از رهبران مخالفان سیاسی در منطقه کردستان عراق با صدور فراخوانی مردم شهرهای این منطقه را به برپایی تظاهرات مشابه اعتراضات ضد دولتی در بغداد و استان های جنوبی عراق دعوت کرد.

فراخوان برای کشیدن دامنه اعتراضات به منطقه کردستان عراق

به گزارش گروه بین الملل تور ارمنستان، به نقل از وبگاه خبری العربی الجدید رهبر گروهی موسوم به جنبش نسل نو در منطقه کردستان عراق برای برپایی تظاهرات در شهرهای این منطقه مشابه تظاهرات هایی که بغداد و استان های جنوبی عراق از اکتبر گذشته تا به امروز شاهد است، فراخوان داد.

العربی الجدید نوشت، عبدالواحد که از سران مخالفان سیاسی در منطقه کردستان عراق قلمداد می گردد در توئیتر ادعا کرد: تظاهرات هایی که ما این هفته خواستار سازماندهی آنها در منطقه کردستان علیه فساد احزاب حاکم هستیم الهام گرفته از معانی قدرت و اراده جوانان انقلاب اکتبر است که برای میهنی کوشش می نمایند که در آن عدالت و نه حکومت خانواده ها حاکم باشد. این تظاهرات ها باعث می گردد تا مردم عراق کشورشان را بر اساس اصولی درست که متناسب با تاریخ و تمدن همه طوائف و اقوام عراقی است، بنا نمایند.

جنبش نسل نو نام یک حزب سیاسی در کردستان عراق است که در جریان رقابت های انتخابات مجلس عراق در سال 2018 تشکیل شد و در انتخابات مجلسی عراق در سال 2018 از شگفتی سازان انتخابات بود و پیروز شد 4 کرسی به دست بیاورد.

گفته می گردد، شاسوار عبدالواحد رهبر حزب نسل نو به دلیل انتقاد از مسعود بارزانی تا به امروز چند بار به زندان افتاده است.

منابع عراقی روز گذشته تاکید کردند با توجه به توافق همه گروه های سیاسی شیعه در عراق با محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر عراق ، مجلس عراق در جلسه ای مشابه جلسه تصویب اخراج نظامیان آمریکایی از عراق به او به عنوان نخست وزیر جدید عراق رای اعتماد خواهد داد؛ زیرا فقط یک سوم سیاسیون اهل تسنن و بخشی از کُردها با رای اعتماد به علاوی به دلیل کوشش او برای تشکیل کابینه ای که از سهم خواهی ها فاصله داشته باشد، موافق نیستند.

به نظر می رسد کوشش برای کشیدن دامنه اعتراضات عراق به منطقه کردستان عراق در حالی که تا به امروز به بغداد و استان های مرکزی و جنوبی عراق محدود بوده است، در راستای تخریب کوشش های انجام شده برای حل بحران سیاسی و به تبعیت از آن فروکش کردن دامنه اعتراضات در عراق است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 213

به "فراخوان برای کشیدن دامنه اعتراضات به منطقه کردستان عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان برای کشیدن دامنه اعتراضات به منطقه کردستان عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید