مرکز تماس تصویری، نقطه عطف ارائه خدمات در بانکداری دیجیتال

به گزارش تور ارمنستان، مرکز تماس تصویری یکی از مهمترین چشم انداز های هر مجموعه فعال در حوزه telecommunication محسوب می شود.به نام مثال فرض بفرمایید برای انجام یکی از خدمات بانکی که تا امروز نیازمند حضور شما در شعبه بانک و ارائه کارت ملی و موارد دیگر در موضوع احراز هویت بوده است، تنها با برقراری یک تماس تصویری با متصدی بانک، همان خدمت را دریافت خواهید کرد و این به معنای یک تحول عظیم در دنیای بانکداری دیجیتال کشور محسوب میشود.

مرکز تماس تصویری، نقطه عطف ارائه خدمات در بانکداری دیجیتال

صنعت بانکداری در شرایط کنونی بیش از هر حوزه دیگر دستخوش عوارض شرایط پساکرونایی و چالش های ارتباطی با مخاطبین خود شده است. طبق گزارش سازمان ملی آمار و بانک مرکزی، اساسی ترین نیاز حوزه بانکداری در حال حاضر، ارتباطات الکترونیک و به حداقل رساندن ارتباطات حضوری با مخاطبین است.در جهت تحول ارتباطات، بانک های پیشرو در صنعت بانکداری کشور و همچنین کارگزاری های برتر بازار سرمایه به دلیل حجم بی سابقه استقبال مردمی، تقویت و ارتقای مراکز تماس خود را در دستور کار قرار داده اند.

نرم افزار مدیریت مرکز تماس آی وین به نام یک پروژه دانش بنیان مبتنی بر عملیات اتوماسیون با تکیه بر هوش مصنوعی، دستاوردی ست که به نام یک سرویس فراگیر در اختیار شبکه بانکی کشور قرار داده شده است. همانطور که در دوسال اخیر شاهد بودیم با توجه به ابعاد گسترده پاندمی کرونا و افزایش فعالیت های غیر حضوری، در بسیاری از سازمانهای بزرگ سامانه های اتوماسیون نرم افزاری جایگزین نیروی انسانی گشت بدیهی است که آی وین در چهره فناورانه خود در برابر عوارض مخرب کرونا با تکیه بر هوش مصنوعی تمام تلاش خود را به کار گرفت تا بتواند فعالیت های انسان محور را به فعالیت های ماشین محور یا همان اتوماسیون تبدیل کند.

از اهدافی که در صنعت بانکداری، یک چشم انداز مطلوب و یک وجه تمایز اساسی محسوب می گردد، راه اندازی مرکز تماس تصویری است. ابزاری که با وجود آن می توان نیاز به حضور مشتریان را به حداقل رساند. که حتی می توان آن را راه چاره نهایی در موضوع احراز هویت هم به تعداد آورد. نرم افزار مدیریت مرکز تماس آی وین تاثیرات بسزایی در این زمینه داشته است و در حال حاضر مجموعه های بانکداری بسیاری از خدمات آن بهره می برند.

فرایندهای احراز هویت چه به صورت صوتی و چه به صورت تصویری ، فرایندهای ورود اطلاعات بر اساس تشخیص محتوا به طوری که افراد نیازی به تکمیل فرم های اطلاعاتی نداشته باشند و فرم ها به صورت اتوماتیک و اختصاصی برای هر مخاطب تکمیل گردد، از مصادیق کاربردی استفاده از سامانه آی وین است.

نرم افزار مدیریت مرکز تماس آی وین با مفهوم sound recognition یا اصطلاحا اثر انگشت صوتی در بحث امنیت تبادلات بانکی ورود میکند.که میتوان از آن به نام پیشرفته ترین مفهوم حوزه بانکداری دیجیتال نام برد.

از آنجا که تمامی الگوریتم های نرم افزاری این سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی است به هیچ گونه پیش نیاز های سخت افزاری در سیستم بانکی نیاز ندارد و مجموعه بانک ها با سخت افزارهای رایج می توانند با همگام سازی سامانه های خود با آی وین از طریق API های قدرتمند این نرم افزار، ارائه پیشرفته ترین خدمات غیرحضوری را در سطح ملی و فرا ملی تجربه کنند.

واحد روابط عمومی آی وین در انتها، این تیم را به نام اولین تولید کننده بومی نرم افزار مدیریت مرکز تماس معرفی کرد و اعلام داشت که ماژول اختصاصی مرکز تماس تصویری به صورت رسمی وارد فاز عملیاتی خود شده است و تا امروز بیشترین استقبال از این محصول از سمت بانک ها مخصوصا در حوزه بانکداری دیجیتال بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1144

به "مرکز تماس تصویری، نقطه عطف ارائه خدمات در بانکداری دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز تماس تصویری، نقطه عطف ارائه خدمات در بانکداری دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید