معرفی برترین کتاب های سال 2020 از نگاه حلقه منتقدان کتاب

به گزارش تور ارمنستان، تهران (پانا) - حلقه منتقدان کتاب برترین کتاب های سال 2020 را معرفی کرد و جایزه بهترین اثر داستانی به رمان همنت نوشته مگی اوفارل رسید.

معرفی برترین کتاب های سال 2020 از نگاه حلقه منتقدان کتاب

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، حلقه منتقدان کتاب سال جاری نیز به رسم هرسال بهترین آثاری را که در یک سال گذشته به زبان انگلیسی منتشر شده اند، معرفی کرد و رمان همنت نوشته مگی اوفارل که برداشتی خیالی از مرگ پسر 11 ساله ویلیام شکسپیر در اثر ابتلا به طاعون است، برنده جایزه بهترین اثر داستانی شد.

اوفارل 49 ساله در رمان همنت که انتشار آن به طرز غریبی با همه گیری کرونا همزمان شد، تاثیر بیماری و مرگ این پسر نوجوان را روی خانواده اش آنالیز می نماید. وی تنها پسر شکسپیر بود و محققان مدت هاست فرضیاتی را درباره تاثیر او بر خلق نمایشنامه هملت مطرح نموده اند؛ نمایشنامه ای که شکسپیر تا چند سال پس از مرگ همنت روی آن کار کرد.

کتاب جزیره در آتش: شورشی که به بردگی در امپراطوری بریتانیا سرانجام داد از تام زولنر جایزه بهترین اثر غیرداستانی را برد و کتاب غریبه در شهر شوگون: یک زن ژاپنی و دنیایش نوشته امی استنلی برنده شاخه زندگینامه شد.

جایزه بهترین شعر و بهترین نقد این دوره از جوایز ملی حلقه منتقدان کتاب نیز به ترتیب به فرانسین هریس برای شعر آشپز خوب اینجاست (Here Is the Sweet Hand) و نیکول فلیت وود برای نقد هنر در عصر حبس جمعی (Marking Time: Art in the Age of Mass Incarceration) اهدا شد.

ریون لیلانی نیز با رمان درخشش برنده جایزه جان لئونارد برای بهترین رمان اولی شد.

جوایز ملی حلقه منتقدان کتاب از سال 1974 هر ساله به بهترین کتابهای منتشر شده به زبان انگلیسی در 6 شاخه ادبیات داستانی، غیرداستانی، زندگینامه، خودزندگینامه، شعر و نقد اهدا می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 965

به "معرفی برترین کتاب های سال 2020 از نگاه حلقه منتقدان کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی برترین کتاب های سال 2020 از نگاه حلقه منتقدان کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید