موزه مجلس در تبریز ایجاد می شود

به گزارش تور ارمنستان، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: موزه مجلس شورای اسلامی با پنج میلیارد تومان اعتبار در خانه شیخ محمد خیابانی در تبریز ایجاد می شود.

موزه مجلس در تبریز ایجاد می شود

به گزارش خبرنگاران آذربایجان شرقی ،علیرضا منادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به این که تبریز در 114 سال گذشته تلاش های زیادی برای مجلس شورای اسلامی انجام داده است، طی سفر رئیس مجلس به تبریز مقرر شد موزه مجلس در خانه شیخ محمد خیابانی دایر شود که ردیف بودجه آن به تصویب رسیده است.

وی گفت: بررسی بودجه 1400 که توسط دولت تقدیم مجلس شده بود، در مجلس شورای اسلامی انتها یافته است و در این بودجه، اتفاقات خوبی برای شهر تبریز خواهد افتاد، به طوری که بودجه جهت باکو تا بیله سوار و جهت چشمه ثریا که مسافت ایران و اروپا را 350 کیلومتر نزدیک تر می کند، تصویب و در ردیف بودجه امسال آورده شده است.

منادی ادامه داد: بودجه بزرگراه تبریز - نوردوز که از جهت اسپیران، سه راه آبپا ورزقان، خاروانا و نوردوز عبور کرده و 700 روستای قره داغ را به تبریز وصل می کند، افزایش یافته و از 14 میلیارد تومان به 50 میلیارد تومان رسیده است.

وی همچنین از تصویب ردیف بودجه برای ایجاد تقاطع هم سطح در آخر پاسداران و ایجاد شهرک جوانان به متراژ 70 هکتار برای انتقال خانه های ناامن حاشیه شهر خبرداد.

منادی ادامه داد: بودجه مناسبی نیز برای دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه تبریز و تمامی دانشگاه های علمی کاربردی و پیام نور استان تصویب شده است.

وی گفت: رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز در ردیف بودجه سال 1400 پیش بینی شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1006

به "موزه مجلس در تبریز ایجاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه مجلس در تبریز ایجاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید