پروژه آنچه از دست رفته برای همواره از دست نرفته است

به گزارش تور ارمنستان، آنجلو رنا خاطر نشان می نماید که این پروژه درباره انقراض زدایی یا احیای گونه های منقرض شده نیست، بلکه فرآیندی آموزشی برای یادگیری درباره اشکال دیگر حیات در تاریخ است.

پروژه آنچه از دست رفته برای همواره از دست نرفته است

خبرنگاران - پروژه آنچه از دست رفته برای همواره از دست نرفته است این که گونه های شگفت آوری که طی قرن های گذشته منقرض شده اند، امروز چگونه به نظر می رسیدند را تصور می نماید. آنجلو رنا، معمار ایتالیایی، با آنالیز پژوهش های علمی و توصیفات تعیین از این حیوانات و گیاهان، اطلاعات را به صورت متن در برنامه هوش مصنوعی میدجرنی (Midjourney) وارد می نماید تا شکل ظاهری آنها را تجسم کند.

آنجلو رنا خاطر نشان می نماید که این پروژه درباره انقراض زدایی یا احیای گونه های منقرض شده نیست، بلکه فرآیندی آموزشی برای یادگیری درباره اشکال دیگر حیات در تاریخ است.

ارتباط مجدد با گونه های تاریخی فراموش شده با استفاده از هوش مصنوعی

با استفاده از هوش مصنوعی، آنجلو رنا در جستجوی اشکال قدیمی تر حیات مرتبط با بشریت و اتصال مجدد با آن چه از دست رفته است، در زمان به عقب سفر می نماید. با پروژه آنچه از دست رفته است برای همواره از دست نرفته است، آنجلو رنا اثر متقابل گونه ها و مکان هایی که دیگر وجود ندارند را به وسیله رندرهای تصویری آشکار می نماید.

این مجموعه با این پرسش که آیا هوش مصنوعی می تواند به عنوان ابزاری آموزشی برای یادگیری اشکال فراموش شده حیات استفاده گردد، پرتره هایی از درختان غول پیکر، موجودات دریایی، حشرات شکارچی و جوندگان غول پیکر را به تصویر کشیده است.

در ادامه چند نمونه از این مجموعه ارائه شده است.

رافوس کوکولاتوس (Raphus cucullatus): یک پرنده منقرض شده بدون قدرت پرواز که در جزیره موریس زندگی می کرد.

هایدرودمالیس گیگاس (Hydrodamalis gigas): این حیوان که به نام گاو دریایی استلر نیز شناخته می گردد، از جمله پستانداران بزرگ آبزی منقرض شده است.

کانیلوروس آلبیپس (Conilurus albipes): موش خرگوشی پا سفید منقرض شده که یک جونده مربوط به خانواده موش ها، موش های صحرایی و سنجاب ها بود.

آرتروپلورا (Arthropleura): یک بندپای هزارپای منقرض شده که حدود 300 میلیون سال پیش ساکن آمریکای شمالی و اروپا بود.

سیمپتریکتیس یونیپنس (Sympterichthys unipennis): یک دست ماهی با چهار دست که در واقع باله های سینه ای و لگنی آن بودند.

جوسفوآرتگیژیا منسی (Josephoartigasia Monesi): یک جونده بزرگ منقرض شده که 2200 پوند (998 کیلوگرم) وزن و پنج فوت (1.5 متر) قد داشت.

پینگوینس ایمپنس (Pinguinus impennis): یک پرنده بزرگ بدون قدرت پرواز منقرض شده که در اقیانوس اطلس شمالی تا شمال اسپانیا یافت می شد.

تالیمونستروم (Tullimonstrum): موجود کرم مانند منقرض شده با چشم پایه، دندان هایی به تیزی تیغ و شاخکی با نوک گزنده.

لپیدودندرون (Lepidodendron): درختی منقرض شده که دارای تنه سبز و بافت های نرم بود.

سیگیلاریا (Sigillaria): گیاهان درخت مانند منقرض شده که با استفاده از هاگ های موجود در مخروط هایی که در انتهای شاخه هایشان وجود داشت، تکثیر می شدند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 اسفند 1401 بروزرسانی: 17 اسفند 1401 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1623

به "پروژه آنچه از دست رفته برای همواره از دست نرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه آنچه از دست رفته برای همواره از دست نرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید