پناهجویان آمریکا در مرز مکزیک: برای برد بایدن دعا می کنیم

به گزارش تور ارمنستان، پناه جویان از مسائل مربوط به مهاجرت مانند جدایی پناهندگان از خانوادهایشان خشمگین هستند.

پناهجویان آمریکا در مرز مکزیک: برای برد بایدن دعا می کنیم

پناهجویانی که تلاش می کنند وارد آمریکا شوند اما هم اکنون مجبورند در مکزیک منتظر باشند گفته اند که برای پیروزی رقیب ترامپ، دعا می کنند.

در آن سوی مرزهای تگزاس امریکا در منطقه ای به نام برونزفیل در یک اردوگاه موقت، گروهی از پناه جویان در روز سه شنبه دور هم جمع شده و با نگرانی نتایج انتخابات آمریکا را دنبال می کنند.

یه گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اسکار بورخاس پناه جوی هندوراسی که تمام سال گذشته را در اردوگاه سرد و غیربهداشتی ماتاموروس در مکزیک گذرانده و یک رای دهنده آمریکایی به شمار نمی آید، با جدیت نتایج انتخابات این کشور را دنبال می کند.

او یکی از ده ها هزار مهاجری است که زندگی خود را بر اساس سیاست های مهاجرتی دولت ترامپ سپری و برای برد جو بایدن در انتخابات دعا می کند.

مهاجران کوبایی که در انتظار بررسی پفراینده مهاجرتی خود در مکزیک ماندگار شده و در یک ارایشگاه کار می کنند، اخبار انتخاباتی آمریکا را با نگرانی دنبال می کنند/ عکس: رویترز

بورخاس در این باره گفت: همه ما برای برد بایدن دعا می کنیم.

در کمپ های شهر تیخوانا و ماتاموروس، نفس پناه جویان در نقاط مرزی در سینه حبس است. پناه جویان که به دلیل سیاستِ در مکزیک بمانید دولت ترامپ در مرزهای مکزیک گیر افتاده اند؛ در زمان رای گیری و شمارش آرا نگران هستند و برای برد رقیب ترامپ دعا می کنند.

ده ها مصاحبه با رویترز نشان می دهد که بسیاری بر این باورند که پیروزی بایدن در انتخابات شانس عبور پناه جویان از مرزهای خطرناک مکزیک و ورود آنها به آمریکا در حین بررسی پفراینده های پناهندگی را افزایش می دهد.

مهاجر کوبایی در مرزهای مکزیک و آمریکا برای برد بایدن دعا می کنند/ عکس: رویترز

یوری گونزالس پناه جوی کوبایی که بیش از یک سال و نیم از عمرش را در سیوداد خوارز در آنسوی مرزهای تگزاس گذرانده و منتظر رسیدگی به درخواست پناهندگی اش در دادگاه های آمریکاست، در این باره گفت: من مذهبی نیستم اما برای رفتن ترامپ دعا می کنم.

این پناه جوی کوبایی در حال کوتاه کردن مو در آرایشگاه محل کارش اضافه کرد: مردی که 4 سال خانواده ها را از هم جدا کرده و به خشونت های نژادی دامن زده شایسته ریاست جمهوری نیست.

مهاجران کوبایی که در انتظار بررسی پفراینده مهاجرتی خود در مکزیک ماندگار شده و در یک ارایشگاه کار می کنند، اخبار انتخاباتی آمریکا را با نگرانی دنبال می کنند.

دولت ترامپ با اعمال یک سری سیاست های موازی و پوشاننده مانند برنامه در مکزیک بمان رسیدگی به پفراینده های پناهندگی در مرزهای جنوبی آمریکا را غیرممکن یا سخت کرده است.

دولت ترامپ می گوید اقداماتی مانند طرح در مکزیک بمان برای محدود کردن و دلسرد کردن ادعاهای نادرست پناهندگی موثر بوده و فرایند آن را کاهش داده است.

مهاجر کوبایی که به دلیل سیاست در مکزیک بمانید ترامپ در مرزهای مکزیک ماندگار شده در یک آرایشگاه کار می کند/ عکس: رویترز

بسیاری از مهاجران که با رویترز مصاحبه کرده اند به خوبی از وعده های بایدن برای پایان دادن به برنامه در مکزیک بمانید در اولین روز کاری آگاه هستند.

ده ها پناهجوی ساکن مرزها متفق القول خواهان برد هر کسی جز ترامپ هستند.

سانتوس یک پناه جوی هندوراسی در شهر تیخوانا مکزیک که از گفتن نام خانوادگی اش طفره رفت، می گوید: من از برنامه و سیاست های پیشنهادی کاندیدای دیگر اطلاعی ندارم اما مطمئنم او مانند ترامپ فکر نمی کند. این پناه جوی هندوراسی تمام اقوامش را که در آمریکا زندگی می کنند به رای علیه ترامپ تشویق کرده است.

مهاجر کوبایی که خواهان ورود به آمریکاست زمان زیادی را به خاطر طرح در مکزیک بمانید دولت ترامپ در مرزهای مکزیک ماندگار شده است/ عکس: رویترز

بسیاری از پناه جویان مانند سانتوس نه تنها از برنامه در مکزیک بمانید بلکه مسائل مربوط به مهاجران مانند جدایی پناه جویان از خانواده ایشان خشمگین هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 698

به "پناهجویان آمریکا در مرز مکزیک: برای برد بایدن دعا می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پناهجویان آمریکا در مرز مکزیک: برای برد بایدن دعا می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید