چاه E1P6 میدان اسفند به تولید رسید

به گزارش تور ارمنستان، چاه SIE-E1P6 میدان اسفند پس از عملیات آزمون، با رقم تولید تقریبی روزانه 2 هزار بشکه نفت عملیاتی شد.

چاه E1P6 میدان اسفند به تولید رسید

به گزارش شانا به نقل از پترو ایران، حمیدرضا ثقفی، مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترنشنال لیمیتد (DCI) با اعلام این خبر، توضیح داد: این شرکت به عنوان پیمانکار پروژه EPDF سیری مطابق با تعهدات ذکرشده در قرارداد با شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان کارفرما، نسبت به استقرار دستگاه حفاری دریایی DCI-1 در سکوی ایلام 1 اقدام کرد و با استفاده از توان پیمانکاران و متخصصان داخلی، عملیات کوبش لوله های هادی 26 اینچ رزوه دار را برای نخستین بار در ایران با موفقیت تا عمق 150 متری به انتها رساند؛ به این ترتیب امکان حفاری چاه تولیدی SIE-E1P6 در این سکو میسر شد.

وی ادامه داد: با وجود برخی محدودیت ها همچون مسائل تامین کالای های ساخت خارج مانند لوله های مغزی و آستری کروم دار و محدودیت در استفاده از خدمات حفاری پیمانکاران خارج از کشور، با اتکا به دانش و توان مدیریتی، کادر مهندسی، نیروهای عملیات حفاری و دکل داری شرکت DCI و با نگاه به داخل و استفاده از امکانات، تخصص، دانش و تجربیات پیمانکاران بومی به منظور تأمین کالا و خدمات فنی، اقدام های لازم برای ادامه کار مانند طراحی و ساخت Agitator سیستم سیال حفاری دکل انجام شد و عملیات اجرایی چاه SIE-E1P6 به انتها رسید.

مدیرعامل شرکت دیریلینگ اینترنشنال لیمیتد گفت: چاه SIE-E1P6 پس از عملیات آزمون با مقدار تولید تقریبی روزانه 2 هزار بشکه نفت عملیاتی شده است.

وی یادآور شد: با توجه به استفاده از طراحی بهینه و بهترین تجهیزات و خدمات موجود در این چاه و متراژ تولیدی برابر با 942 متر، این چاه می تواند بیشترین و طولانی ترین بهره دهی را برای شرکت نفت فلات قاره ایران در مقایسه با چاه E1P5 با متراژ تولیدی 467 متر داشته باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1002

به "چاه E1P6 میدان اسفند به تولید رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاه E1P6 میدان اسفند به تولید رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید