3 ویژگی خطرناک اُمیکرون

به گزارش تور ارمنستان، یکی از خطرناک ترین ویژگی های سویه نو کرونا، تغییرات زیاد در ویروس است.

3 ویژگی خطرناک اُمیکرون

به گزارش ایسنا، با استناد به نتایج نظرخواهی از متخصصان که به وسیله شرکت هوان کوانگ انجام شد، یکی از خطرناک ترین ویژگی های سویه تازه کرونا، تغییرات زیاد در ساختار ژنی ویروس است.

به گفته ژانگ ونهونگ، مدیر بیمارستان بیماری های عفونی هواشان در دانشگاه فودان به علت تغییرات زیاد ساختاری، قدرت حیات ویروس بیش از سویه قبلی می گردد.

یکی دیگر ویژگی های سویه اُمیکرون سرعت شیوع آن است. به همین علت است که بسیاری از کشور ها سعی می نمایند با بستن مرز ها مانع از ورود این سویه به داخل کشور بشوند.

سومین ویژگی سویه تازه ویروس کرونا، نابودی ایمنی ضدکروناست که در بدن شخص (پس از ابتلا یا واکسیناسیون) شکل گرفته است.

متخصصان چینی با آنالیز داده های واکسیناسیون در بریتانیا و سایر کشور هایی که درصد بالای واکسیناسیون را داشته اند، ویژگی سوم را عنوان کردند.

به گفته محققان چینی، فعلا جمع بندی نتایج درباره خطرناک بودن اُمیکرون زود است و احتیاج به وقت بیشتری برای مطالعه و آنالیز این سویه تازه ویروس کرونا دارد.

به گزارش اسپوتنیک، لازم به ذکر است اُمیکرون، نام یک سویه از ویروس کروناست که اخیرا در بوتسوانا در جنوب آفریقا شناسایی شده و به نظر می آید در این کشور به ویژه در استان شمالی گائوتنگ با دو کلانشهر پرتوریا و ژوهانسبورگ، شیوع یافته است. این سویه بسیار واگیردار با کدگذاری B.1.1.529 شناسایی شده که سازمان جهانی بهداشت آن را اُمیکرون نامیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1329

به "3 ویژگی خطرناک اُمیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 ویژگی خطرناک اُمیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید