ادامه سیاست هژمونی آمریکا در شرایط کرونا اقدامی نامناسب است

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی لاوروف در این اظهارات که بصورت ویدئو کنفرانس پخش می شد گفت: ویروس کرونا یک چالش اساسی برای تمام کشورها ایجاد نموده و در چنین شرایطی سیاست هژمونی و سیطره یافتن بر دیگران اساساً نامتناسب است.

ادامه سیاست هژمونی آمریکا در شرایط کرونا اقدامی نامناسب است

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه بیان کرد که کشورهای غربی، و در وهله نخست آمریکا، مصرانه از توقف انسان محبت آمیز هرگونه تحریمی در مورد کالاهای ضروری برای مبارزه با بیماری همه گیر کرونا خودداری می نمایند.

لاوروف امروز، سه شنبه در جریان یک میزگرد با نمایندگان صندوق دیپلماسی عمومی روسیه که در قالب کنفرانس ویدئویی برگزار گردید، با اعلام این مطلب، تأکید کرد که تحریم های غیرقانونی و یک جانبه در شرایط بیماری همه گیر کرونا در دنیا، آسیب های زیادی به مردم در بعضی کشورها، به ویژه مردم ایران، سوریه و کره شمالی وارد می نمایند.

وی یادآور شد: این کشورها به دلیل این تحریم ها نمی توانند تجهیزات، داروها و تجهیزات محافظ ویژه خریداری نمایند، برای اینکه کشورهای غربی و در وهله نخست ایالات متحده، مصرانه از پاسخ مثبت دادن به پیشنهاد اعلام توقف بشرمحبت آمیز تحریم ها و استثنا شدن هرگونه تحریم برای کالاهای مورد احتیاج در مبارزه با بیماری کرونا امتناع می ورزند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 357

به "ادامه سیاست هژمونی آمریکا در شرایط کرونا اقدامی نامناسب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه سیاست هژمونی آمریکا در شرایط کرونا اقدامی نامناسب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید