ارزش سبد سهام عدالت چقدر آب رفت؟

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش خبرنگاران، در هفته ای که شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 2.4 درصد افت داشت، ارزش سبد سهام عدالت سهامداران تقریبا همگام با بورس افت کرد و با ریزش 2.9 درصدی روبرو شد. در بیشتر روزهای هفته ای که گذشت ارزش سهام عدالت با افت همراه بود.

ارزش سبد سهام عدالت چقدر آب رفت؟

در خاتمه معاملات هفته منتهی به هشتم دی 1400، ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی به 12 میلیون و 337 هزار تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته این سبد 12 میلیون و 715 هزار تومان ارزش داشت. این یعنی سبد سهام عدالت در این هفته 2.9 درصد افت ارزش داشته است. با احتساب این موضوع، ارزش 60درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 426 هزار تومان رسیده است.

سهامداران سهام عدالت یک میلیونی هم این هفته شاهد افت 637 هزار تومانی ارزش سبد خود بودند. ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی در خاتمه روز چهارشنبه 15 دی، 23 میلیون و 316 هزار تومان محاسبه شد.

خبر مهم درباره وصول سود سهام عدالت

اکبر حیدری، سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اظهارکرد: هنوز تصمیم قطعی در مورد وصول سود عملکرد سال 99 سهام عدالت گرفته نشده اما مقرر شده است کارگروه ویژه ای از سوی شورای عالی بورس و سازمان بورس در هفته آینده تشکیل گردد که کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت هم در این کارگروه حضور خواهند داشت.

وی گفت: کارگروه ویژه وظیفه وصول سود عملکرد شرکت های سرمایه پذیر عدالت را بر عهده خواهند داشت و باید به صورت مناسب و در اسرع وقت این سود به حساب دارندگان سهام عدالت و ذی نفعان واریز گردد.

سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: فرآیند وصول سود سهام عدالت و توزیع آن بین سهامداران با فرآیند معاملاتی شدن سهام عدالت از هم جداست در سال های قبل هم که هنوز سهام عدالت آزاد نشده بود سود شرکت ها وصول و به وسیله سازمان خصوصی سازی بین سهامداران عدالت توزیع می شد و این تفاوت نمی کند که سهامدار عدالت روش مدیریت مستقیم یا غیرمستقیم را انتخاب نموده باشد یا سهام عدالت در پرتفوی او قرار داشته یا نشان داده نگردد تا زمانی که کسانی سهام عدالت دارند سود عملکرد شرکت ها به وسیله کارگروه وصول و به حساب شان واریز می گردد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1373

به "ارزش سبد سهام عدالت چقدر آب رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش سبد سهام عدالت چقدر آب رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید