انتقاد از انتصاب سخنگوی رئیس جمهور افغانستان به سرپرستی وزارت خارجه

به گزارش تور ارمنستان، رئیس جمهور افغانستان سخنگوی سابق خود را به عنوان سرپرست وزارت خارجه این کشور منصوب کرده که انتقاداتی را در پی داشته است.

انتقاد از انتصاب سخنگوی رئیس جمهور افغانستان به سرپرستی وزارت خارجه

به گزارش دفتر منطقه ای تور ارمنستان، انتصاب محمد هارون چخانسوری سخنگوی سابق رئیس جمهور افغانستان به عنوان سرپرست جدید وزارت خارجه افغانستان، که بدون مشورت با ریاست اجرایی این کشور صورت گرفته، با نقدها برخی کارشناسان سیاسی روبرو شده است.

ملک ستیز پژوهشگر امور بین الملل در دانشگاه سلینوس ایتالیا با تاکید بر کلیدی و حساس بودن این پست گفت که رهبران سیاسی باید از چهره های متخصص، باتجربه و متعهد فردی را به چنین مقامی منصوب کنند.

محمد جواد صالحی، مشاور سابق وزارت خارجه افغانستان نیز در این باره به طلوع نیوز گفت: اگر کسی دانش نداشته باشد، تجربه نداشته باشد و فاقد ویژگی هایی یک وزیر خارجه باشد بدون تردید در کارش پیروز نخواهد بود.

رئیس جمهور افغانستان سه شنبه شب با صدور حکمی ادریس زمان را از سرپرستی وزارت خارجه این کشور برکنار و چخانسوری را به این مقام منصوب کرد.

براساس توافقی که منجر به حکومت وحدت ملی شد وزیر خارجه افغانستان را ریاست اجرایی این کشور تعیین می کند اما غنی در این باره مشورتی با عبدالله نداشته است.

عبدالحفیظ منصور یکی از کنندگان سابق مجلس افغانستان نیز می گوید اگر فرض بر این باشد که ضرورتی برای برکناری سرپرست وزارت خارجه وجود داشت باید از اشخاص دارای صلاحیت و چهره های شناخته شده برای جایگزینی وی استفاده می شد.

گفتنی است که پس از استعفای صلاح الدین ربانی از سرپرستی وزارت خارجه افغانستان اشرف غنی ادریس زمان را به عنوان جانشین وی گماشته بود و زمان در حدود 3 ماه گذشته در این کرسی فعالیت می کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 161

به "انتقاد از انتصاب سخنگوی رئیس جمهور افغانستان به سرپرستی وزارت خارجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از انتصاب سخنگوی رئیس جمهور افغانستان به سرپرستی وزارت خارجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید