اولین واحد مسکن ملی کی تحویل داده می گردد؟

به گزارش تور ارمنستان، به گزارش تجارت نیوز، محمد اسلامی درباره زمان تحویل واحدهای طرح ملی مسکن اظهار کرد: در این طرح فرض برنامه 18 تا 24 ماه است. ما در این طرح فرآیندی بزرگ و مراحل زیادی را طی کردیم تا زمین هایی را انتخاب کنیم که مرغوب بوده تا جایی نباشند که آبادانی دیر به سراغ آنها برود.

اولین واحد مسکن ملی کی تحویل داده می گردد؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

وی اضافه کرد: این آماده سازی و برنامه ریزی ها کمی زمان برد که انجام شد و برای حدود 240 هزار واحد مسکونی که ثبت نام مرحله اول انجام دادیم در برنامه است. نکته بعدی این که متقاضیان واقعی را شناسایی کنیم و این که اینها زمین خودشان را تحویل بگیرند یا به پروژه متصل شوند.

وی توضیح داد: غربالگری مرحله اول انجام گرفت و تشکیل پرونده به خاطر کرونا متوقف شد. با این حال هرکجا دوستان ما توانستند کار را لکترونیکی پیش ببرند تا حداکثر این کار اجرا شده است تا بیایند زمین های خودشان را تحویل گرفته و به صورت شش تا هشت نفره بعد از تحویل زمین ها و با نظارت نظام مهندسی خانه های خود را بسازند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: به نظرم تا انتها سال و در برخی از استان ها که پروژه 55 درصد پیشرفت داشته حتی زودتر بتوانیم تا تابستان کلید خانه ها را تحویل دهیم.

اسلامی درباره قیمت تمام شده برای هر متر مربع مسکن طرح ملی اعلامی توسط یکی از اعضای هیات مدیره شهر جدید پرند که بین 3.5 تا 4.5 میلیون خواهد بود، گفت: از روز نخست فرض مان این بوده که هر متر مربع 2.5 تا 3.5 میلیون در کل کشور باشد.

وی ادامه داد: در خصوص پرند و موضوعی که گفته شد در جریان صحبت این عضو هیات مدیره نیستیم و شاید یک پروژه مشارکتی باشد. حتما با آقای طاهرخانی -مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران- صحبت خواهیم کرد تا در خصوص این موضوع از وی شرح بخواهند.

در روز 27 اسفندماه سال گذشته عضو هیات مدیره عمران پرند از قیمت تمام شده 3.5 تا 4.5 میلیون تومان هرمترمربع طرح ملی مسکن در این شهر بدون احتساب قیمت زمین و هزینه های آماده سازی خبر داده بود.

پدرام صمیمی فر با اشاره طراحی واحدهای طرح ملی مسکن شهر پرند در متراژهای 75 تا 110 متری، اظهار کرد: این واحدها در تیپ ها مختلف و با استفاده از مواد و طراحی های مختلف، ساخته می شوند و با توجه به متراژها و جانمایی اجرا شده، واحدها قیمت های متفاوتی دارند.

وی ادامه داد: به طور میانگین با برآورد قیمتی که سال جاری اجرا شده به طور متوسط هزینه ساخت حدود 3.5 تا 4.5 میلیون تومان به ازای هر مترمربع خواهد بود؛ این قیمت ها فارغ از قیمت زمین و محوطه سازی است و قیمت زمین نیز بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری به صورت جداگانه معین خواهد شد.

وی بیان نمود: باید توجه داشت که برآوردها بر اساس سال 98 معین شده و با توجه به تورمی که در کشور وجود دارد، امکان تغییر قیمت ها وجود دارد. همچنین قیمت زمین در طول مرحله ساخت واحد از متقاضیان اخذ خواهد شد تا عرصه و اعیان به صورت یکجا به آنان واگذار گردد و مسائل مالکیتی در این خصوص به وجود نیاید.

صمیمی فر همچنین گفت: خوشبختانه مکان یابی واحدهای طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن به صورت کامل در درون شهر پرند انجام و تمامی امکانات، پیش بینی شده و موجود است و برخلاف مسکن مهر تمام پروژه ها از زیرساخت های لازم برخورداند و این پروژه ها در فاز 6 شهر پرند ساخته خواهند شد.

بر اساس اظهارات عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند واحدهای 75 تا 110 متری طرح ملی مسکن این شهر بین 262 میلیون تا حدود 500 میلیون تومان (495 میلیون تومان) برای متقاضیان تمام می گردد. این قیمت همانگونه که صمیمی فرد اشاره نموده بدون احتساب قیمت زمین و هزینه های محوطه سازی است که قطعا با این شرایط قیمت هر واحد مسکونی طرح ملی مسکن در شهر پرند را به 600 میلیون تومان افزایش خواهد داد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 196

به "اولین واحد مسکن ملی کی تحویل داده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واحد مسکن ملی کی تحویل داده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید