ایران امتیاز یک موقعیت مدار فرکانسی را برای 3 سال تمدید کرد

به گزارش تور ارمنستان، رئیس سازمان فضایی ایران گفت: ایران توانست برای 3 سال دیگر امتیاز مدار فرکانسی در موقعیت 43.5 درجه شرقی را تمدید کند.

ایران امتیاز یک موقعیت مدار فرکانسی را برای 3 سال تمدید کرد

مرتضی براری گفت: موقعیت های مدار فرکانس زمین آهنگ به عنوان یکی از منابع محدود جهانی و میراث مشترک کشورها محسوب می گردد که برای استقرار و بهره برداری ماهواره در آن موقعیت به کار می رود.

معاون وزیر ارتباطات افزود: اپراتورها یا کشورها پیش از بهره برداری از هر ماهواره ای، باید فرکانس ها و موقعیت مداری مدنظر برای استفاده ماهواره خود را مطابق مقررات اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU) ثبت نمایند که براساس شرایط مقرراتی خاص برای مدت تعیین به آن کشور اختصاص پیدا می نماید.

رئیس سازمان فضایی تاکید نمود: یکی از نقاط ثبت شده کشور در ITU ، موقعیت مداری 43.5 درجه شرقی است که براساس مقررات رادیویی مذکور، فرصت استفاده از آن تا مهرماه 1399 است. برای حفظ و تمدید مهلت زمانی امتیاز مدار فرکانسی فوق، سازمان فضایی ایران اقدام به تهیه و ارسال سند رسمی مقرراتی و حقوقی به ITU کرد که این موضوع در جلسه اخیر هیئت مدیره مقررات رادیویی اتحادیه مذکور (RRB-84) مورد آنالیز اعضا نهاده شد.

براری افزود: در سند مقرراتی فوق فعالیت های فضایی صورت گرفته و شرایط کشور تشریح و با مقررات رادیویی بین المللی تطبیق داده شد که بر اساس آن سازمان فضایی ایران پیروز به اخذ تائیدیه تمدید سه ساله امتیاز مدار فرکانسی در موقعیت مداری 43.5 درجه شرقی تا مهرماه 1402 (اکتبر 2023 میلادی) برای جمهوری اسلامی ایران شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 546

به "ایران امتیاز یک موقعیت مدار فرکانسی را برای 3 سال تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران امتیاز یک موقعیت مدار فرکانسی را برای 3 سال تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید