شرح دانشگاه تهران درباره اهانت یک عضو هیات علمی به دانشجویان

به گزارش تور ارمنستان، مشاور رئیس دانشگاه تهران درباره فایل صوتی منتسب به عضو هیات علمی این دانشگاه که در آن برخورد نامناسبی با دانشجویان انجام شده بود، شرح داد.

شرح دانشگاه تهران درباره اهانت یک عضو هیات علمی به دانشجویان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، در پی انتشار فایل صوتی منتسب به یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران در فضای مجازی، که ظاهراً در کلاس درس آموزش مجازی خود، برخورد و گفتاری نامتعارف با دانشجویان داشته است، مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران، توضیحاتی در این باره اعلام کرد.

سید احمدرضا خضری با بیان اقدامات دانشگاه پس از اطلاع از موضوع گفت: بلافاصله پس از انتشار این فایل، با دستور ریاست محترم دانشگاه، موضوع تحت آنالیز نهاده شد و پس از ارجاع این موضوع به پردیس ابوریحان و انجام آنالیز های اولیه توسط مرکز فناوری های دیجیتالی دانشگاه، متأسفانه صحّت انتساب این فایل به یکی از اعضای هیأت علمی این پردیس مورد تأیید نهاده شد.

وی اضافه کرد: دانشگاه تهران، صرف نظر از هر دلیلی که موجب سر زدن این رفتار از یکی از اعضای هیأت علمی اش شده است، عمیقاً از رخ دادن این رفتار اظهار تأسف کرده و به سهم خود از عموم دانشجویان عزیز، استادان و جامعه علمی کشور به دلیل رفتار خارج از شأن این عضو هیأت علمی، عذرخواهی می کند.

مشاور رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: پس از تأیید صحت انتساب این فایل، معاونت آموزشی دانشگاه بلافاصله به دستور ریاست محترم دانشگاه، ادامه تدریس این عضو هیأت علمی را متوقف کرده و موضوع را به وسیله اتوماسیون اداری دانشگاه به ایشان ابلاغ کرده است. بنابراین تا رسیدگی به تخلف انجام شده و اعلام نتیجه، این فرد اجازه تدریس در دانشگاه را نخواهد داشت.

خضری با اشاره به دیگر پیگیری های انجام شده درباره موضوع، اعلام نمود: به جهت اهمیت موضوع و بنا به درخواست شورای صنفی دانشجویان و پس از تأیید واحد محل خدمت عضو هیأت علمی یاد شده، بر اساس مقررات دانشگاه و آموزش عالی، تخلف ایشان با قید فوریت و مقارن ظهر امروز، به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیأت علمی ارجاع و مقرر شده است این هیأت در اسرع وقت و بر اساس مقررات به این تخلف رسیدگی نماید. بدیهی است نتایج آنالیز هیأت مذکور، بلافاصله به اطلاع عموم دانشگاهیان عزیز خواهد رسید.

مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه در انتها تأکید کرد: برای دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور، هیچ گونه رفتاری که شئون دانشگاه، دانشجویان و دانشگاهیان را خدشه دار نماید، از هیچ کس پذیرفته نیست. از این رو به این عضو هیأت علمی توصیه می کند مراتب عذرخواهی از رفتار و گفتار خارج از عرف خود را رسماً اعلام کند؛ همان طور که مسئولان پردیس ابوریحان دانشگاه تهران به عنوان محل خدمت این عضو هیأت علمی نیز، در ساعات اولیه انتشار این فایل، عذرخواهی رسمی خود را اعلام کرده اند.

روز گذشته یک فایل صوتی منتسب به یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران در فضای مجازی منتشر شد که در آن استاد در کلاس آموزش مجازی به دانشجویان اهانت می کند. به همین دلیل شورای صنفی دانشگاه تهران در نامه ای به رئیس دانشگاه خواهان پیگیری این موضوع و برخورد با استاد مربوطه شده بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 408

به "شرح دانشگاه تهران درباره اهانت یک عضو هیات علمی به دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح دانشگاه تهران درباره اهانت یک عضو هیات علمی به دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید