جهانگیری: روابط سیاسی ایران و عمان در عالی ترین سطح واقع شده است

به گزارش تور ارمنستان، معاون اول رئیس جمهور در ملاقات وزیر صنعت عمان گفت: کشورهای مهم منطقه همچون ایران و عمان می توانند با گسترش همکاری های فیمابین، نقش سازنده ای در حل مسائل و مسائل امروز دنیای اسلام ایفا نمایند.

جهانگیری: روابط سیاسی ایران و عمان در عالی ترین سطح واقع شده است

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش حوزه دولت تور ارمنستان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از ظهر امروز(یکشنبه) در دیدار علی بن مسعود السنیدی وزیر صنعت و تجارت عمان با بیان اینکه روابط سیاسی ایران و عمان در عالی ترین سطح واقع شده است، خاطر نشان کرد: توسعه همکاری های تهران و مسقط برای دنیای اسلام و کشورهای منطقه مفید است و هیچ کس از این روابط آسیب نمی بیند.

وی با اشاره به روابط صمیمانه و مستحکم جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان گفت: تهران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری ها با مسقط ندارد و علاقمند است سطح همکاری های فیمابین را به سرعت ارتقاء دهد.

معاون اول رئیس جمهور روابط صمیمانه ایران و عمان را به عنوان الگویی برای روابط سایر کشورهای منطقه توصیف کرد و گفت: کشورهای مهم منطقه همچون ایران و عمان می توانند با گسترش همکاری های فیمابین، نقش سازنده ای در حل مسائل و مسائل امروز دنیای اسلام ایفا نمایند.

جهانگیری از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دوجانبه و چند جانبه با عمان اطلاع داد و گفت: افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین که در سال گذشته به 1.3 میلیارد دلار رسید، بیانگر رشد قابل توجه روابط مالی دو کشور است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی با اشاره به نقش کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عمان در زمینه سازی برای افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین گفت: این کمیسیون باید راه های توسعه روابط و موانع پیش رو را شناسایی و با تقویت روابط بخش خصوصی دو کشور، زمینه سرعت بخشیدن و افزایش حجم مبادلات تجاری را فراهم کند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران علاقمند است در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس بالاترین حجم مبادلات تجاری را با عمان داشته باشد، اضافه کرد: حجم تجارت خارجی ایران در سخت ترین شرایط تحریم بیش از 100 میلیارد دلار در سال است که عمان می تواند در بخش زیادی از این تبادلات تجاری سهیم باشد.

جهانگیری با اشاره به لغو ویزا ایران برای اتباع عمان و تسهیل در صدور ویزا عمان برای اتباع ایرانی و نیز برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور، گفت: اینگونه اقدامات و تقویت همکاری های دو کشور در بخش ترانزیت و کشتیرانی نیز می تواند به ارتقاء حجم مبادلات تجاری فیمابین یاری کند.

علی بن مسعود السنیدی وزیر صنعت و تجارت عمان نیز در این دیدار با اشاره به رفت و آمد و ارتباط میان تجار دو کشور گفت: خوشبختانه در امسال شاهد تعامل مستقیم و بدون واسطه تجار دو کشور هستیم که این امر می تواند نوید بخش تعامل تجاری مستقیم میان ایران و عمان باشد.

وی با اشاره به حضور 30 تاجر عمانی در هیئت همراهش در سفر به ایران اضافه کرد: دیدار ها و دیدارهای سازنده ای میان تجار دو کشور صورت گرفته و زمان آن فرا رسیده است که جهش بزرگی در روابط و مناسبات تجاری فیمابین داشته باشیم.

وزیر صنعت و تجارت عمان از تسهیلات و امکانات موجود برای گردشگری سلامت و زیارت در ایران برای اتباع عمان ابراز خرسندی و خاطر نشان کرد: روابط مالی و تجاری دو کشور نیازمند جهشی بزرگ است که امیدوارم با حمایت مقامات عالی رتبه دو کشور بتوانیم به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 140

به "جهانگیری: روابط سیاسی ایران و عمان در عالی ترین سطح واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: روابط سیاسی ایران و عمان در عالی ترین سطح واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید