خبرنگاران 255هکتار زمین درنواحی صنعتی قزوین برای سرمایه گذاری آماده سازی شده است

به گزارش تور ارمنستان، قزوین - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: تا به امروز 255 هکتار زمین در نواحی صنعتی استان قزوین برای جذب سرمایه گذاران آماده سازی و دارای زیرساخت شده است.

خبرنگاران 255هکتار زمین درنواحی صنعتی قزوین برای سرمایه گذاری آماده سازی شده است

حمیدرضا خانپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با اعلام این خبر اضافه کرد: تا به امروز 77 سرمایه گذار در نواحی صنعتی استان قزوین جذب شده است.

این مسوول در ادامه از جذب سه سرمایه گذار در نواحی صنعتی استان قزوین در امسال شامل 2 مورد در ناحیه صنعتی طارم سفلی و یک مورد در ناحیه صنعتی اسفرورین اطلاع داد و گفت: مجموع سرمایه گذاری برآورده شده مربوط به این سرمایه گذاران 187 میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: مجموع اشتغال مستقیم پیش بینی شده برای این طرح های سرمایه گذاری 50 نفر است.

این مسوول یادآور شد: در سال گذشته نیز 19 سرمایه گذار برای ایجاد واحدهای فراوریی در نواحی صنعتی استان با شرکت شهرک های صنعتی قزوین قرارداد منعقد کردند که مجموع سرمایه گذاری مربوط به آنها بیش از 500 میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد در سال فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها حجم سرمایه گذاری در نواحی صنعتی استان قزوین هم از حیث ریالی و هم از حیث تعداد بیشتر از سال قبل باشد.

خانپور یادآور شد: تا به امروز 250 هکتار زمین دارای زیرساخت در نواحی مختلف صنعتی استان قزوین برای جذب سرمایه گذاران و استقرار واحدهای فراوریی آماده سازی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: مشوق های قابل توجهی برای جذب سرمایه گذار در نواحی صنعتی در نظر گرفته شده که از جمله آنها باید معافیت های مالیاتی چندین ساله و واگذاری زمین ارزان قیمت به شکل اقساطی اشاره نمود.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذار در نواحی صنعتی موجب رونق اقتصاد و اشتغال روستاها و شهرهای کوچک شده و به توسعه آنها یاری می نماید.

استان قزوین دارای 6 ناحیه صنعتی است. نواحی صنعتی از شهرک های صنعتی کوچک تر هستند و زیر 100 هکتار مساحت دارند.

نواحی صنعتی به صنایع کوچک اختصاص دارند و معمولا در کنار شهرهای کوچک احداث می شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: tour-armenia.ir شناسه مطلب: 1048

به "خبرنگاران 255هکتار زمین درنواحی صنعتی قزوین برای سرمایه گذاری آماده سازی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 255هکتار زمین درنواحی صنعتی قزوین برای سرمایه گذاری آماده سازی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید